Jednostka OSP Turek podsumowała rok 2018

Zebranie sprawozdawcze OSP Turek

W sobotę, 9 marca w Domu Strażaka odbyło się walne zebranie sprawozdawcze członków OSP Turek. Podczas spotkania przedstawiono informację dotyczące działalności w roku 2018. Najbardziej zasłużeni strażacy zostali docenieni. Nie zapomniano również o kwiatach na Dzień Kobiet.

Druhowie z OSP Turek docenieni
Walne zebrania członków OSP Turek odbyło się 9 marca. Po przywitaniu zaproszonych gości wprowadzono sztandar, a następnie minutą ciszy uczczono strażaków, którzy w minionym roku w Polsce i na świece oddali życie w walce z żywiołami.

Uroczystą chwilą było złożenie ślubowania przez nowych członków OSP w Turku. Przysięgę złożyli Aneta Lubas, Włodzimierz Lodziński, Mateusz Antoniak, Marcin Koszykowski, Włodzimierz Płóciennik, Jonasz Kaźmierski, Andrzej Mateja, Paweł Mikołajczyk.

Za wysługę 5 lat odznaczenia otrzymał Jarosław Bonikowski. Wyróżnienie za 10 lat działalności zdobyli Piotr Bińkowski, Leszek Buczyński, Weronika Dziembowska, Dominika Rogodzińska, Sebastian Szewczyk, Piotr Witczak. 20 lat w OSP Turek działa Agata Pszczoła, a 25 lat Zdzisław Jesiołowski, Karol Kołda, Piotr Siwczyński, Wojciech Tyczka, Jerzy Wierzbicki. Za wysługę 30 lat odznaczenia otrzymali Jacek Grzelak, Marek Krępski, Michał Ziętek. 35 lat w OSP służą Henryk Augustyniak, Bogusław Przytomski, Katarzyna Sałop, Dariusz Urbaniak, Roman Woźniak. Za 40-lat działalności w OSP Turek uhonorowany został Grzegorz Siwczyński, a za 50 lat Eugeniusz Grzelak. Odznaczenie otrzymał również Jan Kaźmierczak, który wspomaga jednostkę od 55 lat.

Podczas spotkania doceniono druhny i druhów, którzy ukończyli szkolenia i kursy, wzięli udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz osoby, które wzięły udział w akcji poszukiwania turkowianina Michała Rosiaka.

W związku z Dniem Kobiet zarząd OSP w Turku złożył życzenia wszystkim paniom, które wzięły udział w spotkaniu. Każda z nich otrzymała również kwiatka.

Pracowity rok 2018
Po uroczystych chwilach przyszedł czas na wybór przewodniczącego zebrania, protokolanta oraz komisji uchwał i wniosków. Obecni wysłuchali sprawozdania prezesa z działalności OSP Turek oraz sprawozdania finansowego za rok 2018.

Jednostka OSP Turek liczy 177 członków. Druhowie w roku ubiegłym uczestniczyli w 84 akcjach ratowniczych, co stanowi 50% więcej akcji w stosunku do roku poprzedniego. Aż 51 razy w zdarzeniach udział brał druh Dominik Rogodziński.

Strażacy brali czynny udział w świętach państwowych i kościelnych, współpracuje między innymi z MDK Turek, Miejskim Klubem Sportowym Tur „1921” Turek, Fundacją „Złota Godzina”, zakładami pracy, przedszkolami i szkołami. Współpraca rozwija się również OSP w Wiesmoor w Niemczech.
W roku 2018 jednostka pozyskała sprzęt i wyposażenie w tym odzież, przyczepę, wyposażenie warsztatu, kamery i monitoring w garażu. Zamontowany został również podest komunikacyjny na poddaszu, ocieplono strop, doprowadzono ciepłą wodę do pomieszczeń w kuchni przy Sali szkoleniowej, wymieniono bramę garażową oraz wymieniono w garażu i warsztacie JOT grzejniki panelowe.

Strażacy podejmowali wiele działań prewencyjno – szkoleniowych, brali udział w zawodach, gdzie odnosili wiele sukcesów.

Obecni w sali wysłuchali również naczelnika OSP, sprawozdania Sekcji Ratownictwa Medycznego oraz sprawozdania kapelmistrza orkiestry OSP, Komisji ds.Młodzieży i Sportu, Koła HDK PCK przy OSP Turek oraz Komisji Rewizyjnej.

Druhowie przedyskutowali projekt planu działalności i planu finansowego na rok bieżący oraz mieli okazje przedyskutować wszystkie kwestie związane z obecną sytuacją OSP Turek i problemami, które zgłoszono podczas sobotniego spotkania.

Głos zabrali również zaproszeni goście w tym burmistrz Turku Romuald Antosik, który poinformował, że zabiegać będzie o przeznaczenie na rzecz jednostki 20 tys.zł.

Zarządowi jednogłośnie udzielono absolutorium za rok 2018.
 
Wideo: Trzy auta zderzyły się w miejscowości Celes...
Kawęczyn: Nowy wóz strażacki, monografia oraz jubi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 16 październik 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.