Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Jednostki OSP z powiatu tureckiego otrzymały promesy na sprzęt i wyposażenie

Jednostki OSP z powiatu tureckiego otrzymały promesy na sprzęt i wyposażenie
W środę, 13 lipca miało miejsce uroczyste wręczenie promes dla jednostek Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych z terenu województwa wielkopolskiego. Dofinansowania z WFOŚiGW na sprzęt otrzymały również jednostki OSP z powiatu tureckiego.
 
 
W 2022 roku dzięki pomocy finansowej Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jednostki Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych z terenu województwa wielkopolskiego wzbogaciły się o sprzęt i samochody za prawie 10 milionów złotych. W powiecie tureckim promesy otrzymały jednostki m.in. z gminy Dobra, Kawęczyn, Malanów, Turek, Władysławów.  W ramach niemal 300 dofinansowanych przedsięwzięć. Promesy zostały wręczone z zakresie dofinansowania czterech zadań:
 
1. Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych: część 1 (dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczych – 7 promes) oraz część 2 (dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek OSP – 191 promes). Pula środków przeznaczonych na dofinansowanie zadania związanych z zakupem sprzętu i wyposażenia jednostek OSP w 2022 r. to prawie 6 mln złotych
 
2. Nabór na przedsięwzięcia w zakresie edukacji ekologicznej. W ramach naboru dofinansowano zakup mobilnych symulatorów edukacyjnych dla sześciu komend miejskich i powiatowych PSP oraz wyposażenie istniejących pracowni edukacyjnych o łącznej kwocie 321 530,00 zł. 
 
3. Nabór na przedsięwzięcia z zakresu modernizacji budynków straży pożarnej. W ramach naboru wpłynęło 68 wniosków o dofinansowanie ze środków funduszu na łączną kwotę prawie 3 mln zł
 
3. Nabór na przedsięwzięcie z zakresu doposażenia jednostek powołanych do zapobiegania i likwidacji skutków katastrof naturalnych lub ekstremalnych zjawisk atmosferycznych i poważnych awarii (realizowanych przez państwowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej) – 19 promes.
 
 
W uroczystości udział wzięli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik, Posłowie na Sejm RP: Marta Kubiak, Katarzyna Sójka, Witold Czarnecki, Zbigniew Dolata, Leszek Galemba, Tomasz Ławniczak, Jan Mosiński, Marcin Porzucek, Bartłomiej Wróblewski, w imieniu Ministra – członka Rady Ministrów, sekretarza Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych Zbigniewa Hoffmanna, Dyrektor Biura Joanna Lachowicz, w imieniu Europoseł Andżeliki Możdżanowskiej, Dyrektor Biura Anna Lis oraz asystent krajowy Krystian Majewski, Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Arkadiusz Przybyła, Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, Zastępca Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Sławomir Mazurek, Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Dariusz Matczak wraz z zastępcą bryg. Tomaszem Grelakiem, Komendanci Miejscy i Powiatowi PSP z terenu województwa wielkopolskiego, przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa wielkopolskiego.
 
 
Źródło: KM PSP Konin
PSZOK, drogi i chodniki - ponad 8 milionów na inwe...
Turkowianie pływali z Ziemią Turkowską

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gosc w czwartek, 14 lipca 2022 13:32

Jak to pisała radna Jacyna z zachodnipomorskiego sama pisowska elta

Jak to pisała radna Jacyna z zachodnipomorskiego sama pisowska elta;)
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.