Miasto stara się o budowę nowego żłobka miejskiego w Turku

Projekt żłobka miejskiego

Powstał projekt budowy nowego żłobka miejskiego w Turku. Teraz Miasto będzie starało się o pozwolenie na budowę.

Obiekt będzie wybudowany na Os. Wyzwolenia, w sąsiedztwie Przedszkola Samorządowego nr 7. Zaprojektowany został na przyjęcie 50 małych turkowian, w wieku od 5 miesięcy do 3 roku życia. W środku znajdą się m.in. dwie sale zajęć, dwie sypialnie, sala zabaw, łazienki (osobne dla każdej grupy dzieci i dla personelu), szatnie dla dzieci i personelu, magazyny (spożywczy, warzywny, chemiczny), wózkownia i pomieszczenia biurowe.

Zaprojektowany żłobek będzie budynkiem parterowym, częściowo podpiwniczonym, ogrzewanym z miejskiej sieci cieplnej. Przy budynku zaplanowane zostały droga dojazdowa i parking oraz plac zabaw dostosowany dla najmłodszych dzieci.

Dokumentacja kosztowała 44 tys. zł. Aktualnie trwa proces uzyskania pozwolenia na budowę. Miasto Turek na tę inwestycję będzie próbowało pozyskać pieniądze ze środków zewnętrznych.

źródło:miastoturek.pl

Porozumienie Samorządowe Niezależni zaprezentowało...
„Jesteśmy Aniołami o jednym skrzydle…”

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 19 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.