Jubileusz 100-lecia istnienia Służb Sanitarnych w Polsce i 65-lecia Państwowej Inspekcji Sanitarnej

100 lat PSSE

W środę, 27 listopada w Hostelu Barbórka w Turku odbyła się uroczystość związana z obchodami 100-lecia istnienia Służb Sanitarnych w Polsce i 65- lecia Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Zaproszeni goście za dotychczasową działalność podziękowali dyrektorowi Alfredowi Rajczykowi gromkimi brawami.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele wszystkich samorządów z terenu powiatu tureckiego, burmistrzowie, wójtowie, przedstawiciele placówek edukacyjnych, instytucji, a także byli i obecni pracownicy służb sanitarnych.

Działalność Inspekcji Sanitarnej, która powołana została do realizacji zadań z zakresu zdrowia publicznego, stawiała sobie od początku istnienia za cel niesienie bezinteresownej pomocy człowiekowi będącemu w potrzebie.

O tym, jak wyglądała historia służb sanitarnych na przestrzeni lat opowiedział Wojewódzki Inspektor Sanitarny dr n.med.Andrzej Trybusz.

-Jest mi bardzo miło, że mogę w tej uroczystości uczestniczyć. Zanim do tej uroczystości doszło to służby sanitarne musiały stuletnią drogę przebyć. Jesteśmy jedną z nielicznych instytucji, które mogą się poszczycić taką ciągłością działania przez okres stu lat. Zaczęło się to wszystko 8 lutego 1919 roku, jako że w tym dniu została obligowana w Dzienniku Ustaw Państwowa Zasadnicza Ustawa Sanitarna- mówił Andrzej Trybusz.

Głos zabrali również poseł na Sejm Ryszard Bartosik, burmistrz Turku Romuald Antosik, w imieniu starosty tureckiego Piotr Szewczyński, powiatowy lekarz weterynarii Jan Radzimski, komendatn KPP w Turku Michał Grzelak, przedstawiciel SP ZOZ w Turku Dorota Brzęcka oraz w imieniu dyrektorów wszystkich szkół z terenu powiatu tureckiego dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno- Wychowawczych Izabela Piotrowska. Podziękowali oni dyrektorowi PSSE oraz wszystkim pracownikom za to, co do tej pory dla mieszkańców zrobili i za podjęcie wszelkich działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa.

-Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za życzliwość i ciepłe słowa kierowane do moich pracowników byłych i obecnych. Dziękuję bardzo za słowa wsparcia, kolegom i koleżankom, że zawsze są ze mną- powiedział nie kryjąc wzruszenia Alfred Rajczyk.

Jubileusz stał się doskonałą okazją do wręczenia długoletnim pracownikom odznaczeń resortowych. Otrzymali je Halina Kostrzewa, Wiesława Pośnik, Krystyna Skonieczna, Małgorzata Bałdyka.

Na zakończenie uroczystości dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej Alfred Rajczyk otworzył wystawę fotografii dokumentującą prace służb sanitarnych na przestrzeni lat. Wystawa nosiła nazwę „Wczoraj i dziś”. Dyrektor podziękował wszystkim, którzy współtworzyli i przyczynili się przez całe dziesięciolecia do rozwoju tej jednostki.

Z okazji okrągłego jubileuszu goście mieli okazję skosztować pysznego tortu oraz uczcić chwilę lampką szampana.
Gm. Turek: Dmuchanie dziurawego balonu, czyli ile ...
Zabaw się poezją

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 07 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.