Już niebawem ruszą szczepienia uczniów

szczepienie

W przyszłym tygodniu rodzice będą mogli zapisywać na szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku 12–15 lat. - Szczepienia są jednym z najbardziej skutecznych i efektywnych działań profilaktycznych w zakresie zapobiegania oraz zwalczania chorób zakaźnych na świecie - przekonuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku.

Po powrocie do szkół, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpocznie się dodatkowa akcja szczepień dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat, prowadzona w ramach Narodowego Programu Szczepień. To jak dotąd najmłodsza grupa osób rekomendowanych do szczepienia przeciwko COVID-19. Obecnie uczniowie będą mogli szczepić się na takich samych zasadach, jak wszyscy obywatele, w ramach Narodowego Programu Szczepień, tj. w punktach szczepień populacyjnych i punktach szczepień powszechnych. Aktualne toczą się również badania nad dopuszczeniem do szczepień dzieci w wieku 7-12 lat.

Pismo do rodziców, nauczycieli i uczniów z powiatu tureckiego zachęcające do szczepień wystosowała również dyrektor Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Katarzyna Wysocka. - Tylko zbiorowa odpowiedzialność pozwoli nam na powrót do normalności. Możliwość szczepienia przeciwko wirusowi COVID-10 dzieci i młodzieży powyżej 12 roku życia stwarza szansę na całkowite zwalczenie pandemii. Pozwoli na szybki powrót do normalnego funkcjonowania życia publicznego publicznego, w tym systemu oświaty. Warunkiem wykorzystania tej szansy jest jak najliczniejsze zaszczepienie uczniów powyżej 12 roku życia, a także ich rodziców i nauczycieli - zaznaczyła dyrektor turkowskiego Sanepidu.

Szkoły zbierać będą kwestionariusze ze zgodą od rodziców bądź opiekunów. Ten etap będzie trwał od 6 do 10 września. W trzecim tygodniu września (od 13 do 17 września) odbędzie się tzw. tydzień szczepień, podczas którego wszyscy chętni uczniowie będą mogli zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. Szczepienia będą organizowane przez szkoły i realizowane z wykorzystaniem istniejących punktów szczepień populacyjnych, powszechnych lub mobilnych.

Zapisy na tomograf w SP ZOZ Turek ruszają od ponie...
Dyrektor SP ZOZ w Turku złożył rezygnację. Krzyszt...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Nie szprycuję się w poniedziałek, 06 września 2021 10:37

Już NIGDY nie będzie powrotu do "normalności". Niestety...

Już NIGDY nie będzie powrotu do "normalności". Niestety...
Gość
wtorek, 19 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.