Już w sobotę, 15 września rywalizować będą strażacy z całej Wielkopolski

Zawody strażackie w Wągrowcu

Każdego roku zawody sportowo-pożarnicze w gminach powiatu tureckiego wzbudzają ogromne emocje. Nie brakowało ich również we wrześniu 2017 roku podczas zawodów stopnia powiatowego, które odbyły się w Dobrej. Już w sobotę, 15 września, w Wągrowcu odbędą się VI Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze, na których wystartują także drużyny z naszego powiatu. Wydarzenie tej rangi ma miejsce tylko raz na cztery lata.

W zmaganiach udział weźmie 28 Kobiecych Drużyn Pożarniczych i 31 Męskich Drużyn Pożarniczych z całej Wielkopolski. Mistrzowie ze swoich powiatów powalczą o podium w województwie. Zawodnicy rywalizować będą w sztafecie pożarniczej 7x50 oraz ćwiczeniu bojowym. Zwycięzcy tych zawodów będą reprezentować nasze województwo w zawodach krajowych, które odbędą się w roku 2019.

Z powiatu tureckiego na wojewódzkie zawody strażackie zakwalifikowała się Kobieca Drużyna Pożarnicza z OSP Kalinowa (gm. Turek) oraz męski zespół z OSP Janiszew (gm. Brudzew). Wszyscy pamiętamy jak zacięta była rywalizacja w ubiegłym roku na stadionie w Dobrej, gdzie obie drużyny wywalczyły mistrzostwo powiatu. Zespoły te zmierzą się z najlepszymi drużynami z całej Wielkopolski. Jak wypadną? O tym przekonamy się już 15 września.

Dla tych, którzy zdecydują się osobiście kibicować tym drużynom na stadionie w Wągrowcu podajemy godziny ich startów:
• KDP OSP Kalinowa – sztafeta pożarnicza – start godz. 10.30
– ćwiczenie bojowe – start godz. 12.00
• OSP Janiszew – sztafeta pożarnicza – start godz. 11.25
– ćwiczenie bojowe – start godz. 12.45
 
MK
 
Wystawa „Od fotografii do fotomontażu komputeroweg...
„W barwnym ogrodzie Smoka. Sztuka i rzemiosło Chin...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.