Kalinowa: Nie trzeba nosić peleryny, aby zostać bohaterem! Przyjdź i oddaj krew

Akcja Poboru Krwi

Jedni z bohaterów znanych nam z dużego ekranu noszą peleryny, inni ratują świat będąc zamaskowanym lub wykorzystując do tego specjalne umiejętności. W prawdziwym świecie, aby dać komuś szansę na życie nie trzeba spełniać żadnego z tych kryteriów. Wystarczy po prostu przyjść w odpowiednie miejsce o odpowiednim czasie i oddać krew. Najbliższa okazja już za kilka dni w Kalinowej (gm. Turek).

W 1920 roku na Wzgórzu Przemienienia w pobliskim Galewie (gm. Brudzew) utworzona została nowa parafia rzymskokatolicka, w której obecnie znajduje się sanktuarium św. Rity. Chcąc w niecodzienny sposób uczcić setną rocznicę erygowania nowej wspólnoty parafialnej, Ochotnicza Straż Pożarna w Kalinowej we współpracy ze Stowarzyszeniem Valentinus oraz Parafią Galew zainicjowała akcję zbiórki krwi. Organizatorzy od sierpnia 2020 roku do sierpnia 2021 roku planują zebrać 100 litrów tego bezcennego pływu.

Dotychczas obyło się już kilka zbiórek w ramach tej akcji. Kolejna szansa na oddanie krwi i włączenie się w ten szczytny cel będzie już w najbliższy poniedziałek, 7 czerwca. W świetlicy wiejskiej (remizie) Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalinowej ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kalisza pojawi się między 9.00 a 13.00.

Wszyscy, który tego dnia w Kalinowej chcą oddać krew, powinni zabrać ze sobą dowód osobisty oraz zjeść lekkie śniadanie oraz wypić dużo płynów. Każdy krwiodawca otrzyma słodki pakiet czekolad. Pamiętajcie! Każda kropla krwi ratuje życie.
„Gramy dla Zbyszka”, czyli Dzień Sportu w ZSR w Ka...
Wyjątkowe przepisy z powiatu tureckiego nagrodzone

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 25 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.