Wideo: Kampania zmierza do końca. Paulina Hennig-Kloska odwiedziła Turek

Konferencja

-Przyjechaliśmy dzisiaj do Turku, bo kampania zmierza do końca. Zostały ostatnie godziny, ale nie poddajemy się ponieważ żyjemy w przekonaniu, że zmiana w Pałacu Prezydenckim jest konieczna i tylko zmiana sprawi, że w Polsce będzie lepiej - wyjaśniała powód swojej wizyty w Turku posłanka Paulina Hennig-Kloska.

Zdaniem posłanki zmiana jest konieczna z wielu powodów. Po pierwsze Rafał Trzaskowski jest najlepszy zarówno pod kątem przygotowania zawodowego, wykształcenia jak i doświadczenia, które posiada.

- Uważamy, że jest najlepszym kandydatem na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, który będzie łączył, a nie dzielił. Ale również dlatego, że trzeba w Polsce przywrócić dzisiaj kontrolne władze. Władza jednej partii- taką historię Polska już przeżyła i nie chcemy zatoczyć koła. Władza jednej partii deprawuje i to, co oglądamy ostatnio – afery w ministerstwach, afery w agencjach, ginące pieniądze, respiratory, maseczki czas przerwać. Te wszystkie afery muszą zostać rozliczone. Rafał Trzaskowski to jest właśnie ten kandydat, który z jednej strony deklaruje współprace z rządem w zakresie dobrych projektów, dobrych dla Polski, ale z drugiej strony deklaruje, że będzie stawiał weto wszędzie tam, gdzie będzie ono chroniło interes obywateli, będzie stawiał weto jeżeli będzie łamana konstytucja, będzie stawiał weto, jeżeli dalej rząd będzie wprowadzał podatki, które będą powodowały, że pieniądze z kieszeni obywateli będą wyciekać i będzie stawiać weto wszędzie tam, gdzie będzie rząd godził w obywateli zabierając ich wolności obywatelskie i wolności osobiste - wyjaśniła Paulina Hennig-Kloska.

Zmiana w Pałacu Prezydenckim jest potrzebna jeszcze z jednego powodu - jak podkreślała - czas odbudować wizerunek Polski w Europie i na świecie. Zdaniem Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski posiada bardzo dobre przygotowanie, kontakty, które mogą pomóc odbudować faktycznie dobre imię Polski w Europie i na świecie, dobre relacje z naszymi partnerami czy to wewnątrz Unii Europejskiej, jak również w ramach sojuszy wykraczających poza kontynent.

Posłanka podziękowała wszystkim również mieszkańcom powiatu tureckiego za wsparcie w kampanii. Jak powiedziała rząd nie spełnił oczekiwań. Potrzebny jest dobry program dla Wielkopolski Wschodniej, by przywrócić i zachować tak miejsca pracy jak i wysoki standard życia przy kończącym się segmencie wydobycia węgla brunatnego.

-Rafał Trzaskowski jest gwarantem wolności o którą musimy zawalczyć. Są to przełomowe wybory i możliwe, że jeśli tych wyborów nie wygramy możliwe, że kolejne będą nie do wygrania bo PiS może przejąć wszystkie instytucje, które na razie pozostają jeszcze względnie wolne- mówił jeden z mieszkańców powiatu tureckiego wspierających kampanię Rafała Trzaskowskiego, który obecny był na spotkaniu.

W niedzielę druga tura. Jak głosować w obliczu epi...
Wideo: Parlamentarzyści rozdawali gazetę Trzaskows...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 19 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.