Karol Fornalczyk "Oko w oko z wilkiem"

Wilk Nadleśnictwo Turek

-Wilki w Naszym Nadleśnictwie pojawiły się już kilka lat temu, jednak przez te lata nie było sposobności ich spotkać, można było je jedynie tropić i liczyć na odrobinę szczęścia- pisze na swoim profilu Karol Fornalczyk, któremu po raz kolejny udało się stanąć oko w oko z wilkiem w turkowskich lasach.

Wilk to rzadki gość w naszych stronach, jednak nie jest to nic dziwnego, że pojawił się na obszarze Nadleśnictwa Turek. Populacja tego pięknego zwierzęcia w Polsce zwiększyła się dzięki ochronie gatunkowej i zakazie całkowitego odstrzału przez myśliwych. O tym, jak Panu Karolowi udało się uwiecznić wilka pisaliśmy TUTAJ

-Ze względu na fakt, że wilk jest bardzo ostrożny i nieufny zwłaszcza w stosunku do człowieka, spotkanie się z nim oko w oko należy naprawdę do rzadkości. Ostatni kontakt z wilkami miałem w sierpniu w 2019 roku we wschodniej części Nadleśnictwa Turek, gdzie nagrałem dwa osobniki, kolejne spotkanie we wrześniu z basiorem, którego udało się sfilmować i cisza, cisza do kwietnia tego roku- mówi Karol Fornalczyk.

Wraz z kolegą, podleśniczym Grzegorzem Paczkowskim rozpoczęli obserwację wilków w Nadleśnictwie Turek. Efekty pojawiły się dość szybko co pokazuje udostępniony przez Grzegorza materiał z fotopułapki na którym nagrały się wilki.

-Po wielogodzinnych zasiadkach oraz obserwacjach, opiekuńczy duch lasu pozwolił i mnie na uwiecznienie na kilku kadrach naszych pięknych wilków- mówił Karol Fornalczyk.

Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy na stronę oraz kanał na YouTube, gdzie można obejrzeć więcej zdjęć oraz filmów z terenu Nadleśnictwa Turek.

https://karolfornalczyk.wixsite.com/ptaki/wilk
https://www.youtube.com/channel/UClgO-ydy0i8EIncQkXuxBuA

Zapraszamy!

Uczniowie liceum pożegnali szkolne mury. Powrócą n...
Kierowca BMW zjechał z drogi i uderzył w sklep

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.