Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Umowa na kolejne odcinki dróg gminnych podpisana

Kawęczyn

W poniedziałek, 8 kwietnia w Urzędzie Gminy Kawęczyn podpisano umowę na budowę kolejnych odcinków dróg gminnych. Wartość zadania to 3 766 515,10 zł.

Zakres przedmiotowej umowy obejmuje trzy inwestycje drogowe.
Pierwsza z nich to budowa drogi gminnej w miejscowości Tokary Drugie. Droga ta stanowi połączenie między miejscowościami Żdżary i Tokary Drugie, a długość budowanego odcinka to 910,25 mb. Kolejna inwestycja to budowa drogi wewnętrznej w miejscowości Kawęczyn, której długość wynosi 558 mb. Stanowi ona dojazd do zabudowań jednorodzinnych od drogi powiatowej nr 4491P Kowale Pańskie- Kawęczyn- Głuchów. Trzecią z planowanych inwestycji jest budowa drogi gminnej w miejscowości Będziechów. Prace prowadzone będą na odcinku o długości 994,82mb.

Gmina Kawęczyn uzyskała na realizację tego zadania środki z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Rozpoczęcie prac przewidywane jest na początek maja tego roku.

Szanowni Mieszkańcy Turku
Przedstawiamy Radnych Powiatu Tureckiego nowej kad...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - obywatel w wtorek, 09 kwietnia 2024 10:21

A droga Nowy Świat - Marcjanów? Powstała 47-48 lat temu i poza klepaniem dziur nic nie było na tym odcinku robione!!!

A droga Nowy Świat - Marcjanów? Powstała 47-48 lat temu i poza klepaniem dziur nic nie było na tym odcinku robione!!!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.