Kawęczyn: Będzie nabór uzupełniający na fotowoltaikę

XXXVII Sesja Rady Gminy Kawęczyn
Na początku sierpnia rozpocznie się nabór uzupełniający na instalacje fotowoltaiczne realizowane w ramach projektu Wykorzystanie energii odnawialnej w gminach Brudzew i Kawęczyn poprzez budowę instalacji fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych”. 
 
 
 
 
Po blisko czterech latach od złożenia wniosku, dzięki oszczędnościom wynikającym z postępowań przetargowych i zwiększeniu kwoty alokacji przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego projekt w Brudzewie i Kawęczynie będzie mógł zostać zrealizowany. Projekt opiewa na kwotę ponad 6,3 mln zł.
 
Jak podczas wtorkowej (27 lipca) sesji rady gminy Kawęczyn mówiła zastępca wójta Elżbieta Tomczak w ramach projektu przeprowadzony zostanie nabór uzupełniający na instalacje fotowoltaiczne. Po weryfikacji wniosków składanych przez mieszkańców wolne są 42 instalacje o mocy od 2 do 5 KW. Oficjalne ogłoszenie ma ukazać się pod koniec tygodnia, a składanie wniosków zaplanowano na pierwsze tygodnie sierpnia. 
Czy warto zapisać się na kurs na drona?
Kawęczyn: Zmiana sołtysa w Dzierzbotkach

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 16 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.