Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Budżet na 2024 rok przyjęty jednogłośnie

Kawęczyn

-Przebudowy i remonty dróg na terenie gminy, modernizacja oczyszczalni ścieków w Kawęczynie, a także prace związane z przebudową przedszkola gminnego w Kowalach Pańskich - między innymi takie zadania ujęto w przyszłorocznym budżecie gminy Kawęczyn. Radni przyjęli go podczas czwartkowej (28 grudnia) sesji.

Łączną kwotę dochodów na 2024 rok ustalono w kwocie ponad 49 mln zł, natomiast po stronie wątków zapisano blisko 53,4 mln zł. Na inwestycje samorząd gminy Kawęczyn planuje w przyszłym roku przeznaczyć blisko 23,9 mln zł. Co ciekawe - jak zauważył wójt Jan Nowak, po raz pierwszy udało się nie zwiększać kwoty przeznaczonej na gospodarkę odpadami. Gmina przeznaczy na ten cel tyle samo środków co w roku 2023.

- Projekt budżetu na rok nadchodzący nie jest najlepszy. Zawsze może być lepszy. Zdecydowana większość wniosków i propozycji do projektu została uwzględniona, natomiast wszystkim poczynaniom towarzyszyły możliwości finansowania wydatków. Mogły być one tak wysokie jak dochody. Przygotowujemy się do nowych rozdań środków pomocowych. To droga daleka, bo nie nastąpi to wcześniej, niż na przełomie pierwszego i drugiego półrocza przyszłego roku. Chce zapewnić, że zostaje przed nami wspólne wykonanie tego dokumentu. Nie będzie z pewnością tak, żeby w trakcie roku nie było aktualizacji czy też urealnienia budżetu i najlepiej, żeby to było po stronie zwiększających się dochodów - mówił wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak, dziękując wszystkim za zaangażowanie w prace nad uchwałą budżetową.

Jednym z największych przyszłorocznych zadań jest przebudowa przedszkola gminnego „Kasztanowe Ludki” w Kowalach Pańskich, zaplanowano także prace związane z budową, przebudową i modernizacją dróg na terenie gminy Kawęczyn. Zabezpieczono także środki na dokumentację dla budowy sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Tokarach. W przyszłym roku zaplanowano także środki stanowiące Fundusz Sołecki, w którym uczestniczyć będą wszystkie sołectwa z terenu gminy. Kwota przeznaczona na ten cel to ponad 688 tys. zł.

Szukasz pracy? Te osoby bez problemów znajdą ją w ...
Wielkopolska z nowym wojewodą. To 35-latka z Pozna...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.