Kawęczyn: Budżet na miarę możliwości, chociaż potrzeba znacznie więcej

Sesja Rady Gminy Kawęczyn

Radni gminy Kawęczyn przyjęli plan dochodów i wydatków na nadchodzący rok. I chociaż potrzeby są duże, to w budżecie uwzględniono to, co najważniejsze.

Zanim jeszcze przystąpiono do procedowania nad budżetem, radni przyjęli Wieloletnią Prognozę Finansową i wysłuchali stosownych opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej. Następnie skarbnik Edyta Balcerzak wprowadziła wszystkich w zagadnienia dotyczące podziału środków pomiędzy odpowiednimi działami. Po stronie dochodów znalazła się kwota 23,1 mln zł, zaś przyszłoroczne wydatki opiewają na niespełna 25,3 mln zł. Deficyt budżetowy planuje się pokryć przez zaciągnięcie kredytu. Na przyszłoroczne inwestycje planuje się przeznaczyć blisko 3,5 mln zł. Kontynuowana będzie budowa przydomowych oczyszczalni ścieków, zaplanowano też prace drogowe, inwestycje w oświetlenie uliczne oraz zakup samochodu dla OSP Kawęczyn. Za 40 tys. zł zostanie rozbudowana Szkoła Podstawowa w Kawęczynie, z przeznaczeniem na żłobek i klubik dla najmłodszych dzieci. Radni bez dyskusji jednogłośnie przyjęli budżet w zaproponowanym kształcie.

Za przyjęcie budżetu radnym podziękował wójt Jan Nowak.

- Projekt budżetu został przyjęty według najlepszej wizji i umiejętności pani skarbnik i moich. Nie udało się zapisać wszystkich potrzeb. Jeśli zajdzie taka potrzeba zadłużenie nieco wzrośnie, jeśli pojawią się środki zewnętrzne. Jesteśmy przygotowani, aby budżet wytrzymał, ale też żeby można było skorzystać z dofinansowania. Potrzeba znacznie więcej, ale te najważniejsze potrzeby zostały uwzględnione - mówił wójt dziękując za zaufanie.

Jan Nowak zwrócił także uwagę, że można pochylić się nad możliwościami zwiększenia dochodów, ale nie poprzez podnoszenie podatków, a raczej przez bardziej szczegółową analizę ściągalności opłat. Szacuje się, żeby były to środki wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Tuliszków: Strażacy walczą z pożarem w Grzymiszewi...
Kawęczyn: Samorząd gminy z dobrymi życzeniami

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
środa, 19 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.