Kawęczyn: Coraz mniej obywateli Ukrainy w gminie

Kawęczyn

W połowie marca w mieszkaniach socjalnych na terenie gminy Kawęczyn pojawili się pierwsi uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy. Obecnie lokalne komunalne znów są niezamieszkałe, a uchodźców na terenie gminy jest coraz mniej.

Gdy w Ukrainie wybuchła wojna mieszkańcy gminy Kawęczyn do swoich prywatnych domów przyjęli uchodźców. Już w marcu schronienie otrzymały 22 osoby, w tym 11 dzieci, a zbiorki darów zorganizowały wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy.

W połowie marca gmina Kawęczyn do swoich dwóch mieszkań komunalnych – w Tokarach i Kowalach Pańskich-Kolonii, przyjęła pierwszych obywateli Ukrainy. Jak podczas wtorkowej (2 sierpnia) sesji rady gminy informował wójt Jan Nowak, w gminnych lokalach nie ma już uchodźców.

Kilka osób przebywa jeszcze w prywatnych domach, jednak to również nie jest liczna grupa. Łącznie w mieszkaniach socjalnych należących do gminy w różnych okresach czasy mieszkało 18 osób z Ukrainy.
Runmageddon Kids w Turku. Zapraszamy!
Kawęczyn: Koniec żłobkowego projektu. Radni ustali...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - kola w sobota, 06 sierpnia 2022 18:23

Tylko się cieszyć. Mniej patoli ukrowskich w pobliżu, więcej pieniędzy w kasie.

Tylko się cieszyć. Mniej patoli ukrowskich w pobliżu, więcej pieniędzy w kasie.
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.