Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Czas spełniania marzeń. OSP Głuchów w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym

Głuchów

Druhowie z Głuchowa dzięki ciężkiej pracy, ale przede wszystkim pasji spełniają swoje marzenia. Okres przedświąteczny był dla nich wyjątkowy, bowiem w środę, 20 grudnia jednostka została włączona do krajowego systemu ratowniczo- gaśniczego. Uroczysta zbiórka połączona z opłatkiem miała miejsce w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Po przyjęciu meldunku, wprowadzeniu sztandarów i odegraniu hymnu państwowego głos zabrał prezes jednostki OSP Głuchów Jarosław Pasik. Przywitał on wszystkich obecnych oraz po krótce przedstawił założenia druhen i druhów.

-Dzisiejsza uroczystość jest szczególnym wydarzeniem dla naszej jednostki, która niewyczerpanie od blisko 70 lat działa w Głuchowie na rzecz lokalnej społeczności oraz mieszkańców gminy Kawęczyn i powiatu tureckiego. Włączenie do krajowego systemu ratowniczo- gaśniczego poprzedziło wielomiesięczne przygotowanie naszych druhów, którzy aby spełnić podstawowe warunki podnosili swoje kwalifikacje pożarnicze- mówił prezes OSP Głuchów dodając, że jednostka posiada potrzebny do działania sprzęt oraz zapewnił o gotowości i dalszej chęci do wszelkiego działania.

Chwilę później miała miejsce uroczysta chwila, bowiem odczytano decyzję Komendanta Głównego o włączeniu jednostki do krajowego systemu ratowniczo- gaśniczego oraz przekazano ją prezesowi Jarosławowi Pasikowi.

Podczas wydarzenia głos zabrali zaproszeni goście w tym Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Piotr Pietrucha, zastępca wójta gminy Kawęczyn Elżbieta Tomczak, prezes zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP Grzegorz Ciesielski oraz przedstawiciel OSP Chylin Robert Szkudlarek, który wraz z druhami wręczyli gospodarzom okolicznościowy upominek. Goście pogratulowali druhom z Głuchowa sukcesu i korzystając z okazji złożyli wszystkim obecnym życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Osoby które od zawsze wspierały jednostkę oraz pomagały druhom osiągać zamierzone cele otrzymały stosowne podziękowania.
Po zakończeniu części oficjalnej obecni podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku.
 
Jest porozumienie z lekarzami. Oddział ginekologic...
Malanów: Ambitny budżet na 2024 rok

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.