Kawęczyn: Czy wiąz z Chocimia będzie pomnikiem przyrody?

Pomnim Kawęczyn

O ustanowienie rosnącego w Chocimiu (gmina Kawęczyn) wiązu szypułkowego pomnikiem przyrody zwrócił się do władz lokalnych nadleśniczy Bartosz Perz z turkowskiego nadleśnictwa.

Pomysł, aby wiąz uznać za pomnik przyrody to element obchodów przypadającej w tym roku setnej rocznicy powstania Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Z tej okazji w wielu miejscowościach odbywają wystawy oraz akcje sadzenia drzew. Częścią obchodów jubileuszu jest także inicjatywa „100 pomników przyrody na 100-lecie RDLP w Poznaniu”. Turkowskie nadleśnictwo wytypowało łącznie pięć drzew, które być może zostaną wyróżnione tym tytułem - dwa wiązy szypułkowe, dwa dęby szypułkowe oraz jedną lipę drobnolistną.

Jeśli rada gminy Kawęczyn w drodze uchwały wyrazi zgodę, wiąz w Chocimiu jako drzewo pomnikowe zostanie oznaczony specjalną okolicznościową tabliczką. Zaproponowano już, aby pomnik przyrody na terenie gminy Kawęczyn nosił imię „Otokar”.


Wyższe ceny na basenie? Drożej zapłacą mieszkańcy ...
Spotkanie dyrektorów szkół i placówek edukacyjnych...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - FRANEK w piątek, 11 września 2020 11:09

Wiąz który rośnie w Chocimiu powinien nosić nazwę pochodzącą od nazwy miejscowości a nie OTOKAR od Tokar bo Tokary nawet z Chocimiem nie graniczą.Powinien nazywać się MICIOCH.

Wiąz który rośnie w Chocimiu powinien nosić nazwę pochodzącą od nazwy miejscowości a nie OTOKAR od Tokar bo Tokary nawet z Chocimiem nie graniczą.Powinien nazywać się MICIOCH.
Gość
czwartek, 26 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.