Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Drogi mają łączyć! Kolejne odcinki oddane do użytku

Oddanie nowych odcinków dróg na terenie gminy Kawęczyn
Dwa ważne i jednocześnie symboliczne przecięcia wstęgi miały miejsce w piątek, 21 lipca w gminie Kawęczyn. Do użytku oddano nowe odcinki dróg w Tokarach Drugich oraz Kawęczynie. To nie tylko większy komfort podróżujących, ale przede wszystkim także bezpieczeństwo mieszkańców 
 
 
Oba odcinki powstały w ramach dofinansowania z rządowego programu Polski Ład. Gmina Kawęczyn dzięki pozyskanym środkom mogła wyremontować łącznie 11 dróg. Najpierw przedstawiciele władz oraz mieszkańcy spotkali się w miejscowości Tokary Drugie. Zebranych powitała sołtys Małgorzata Skurczak-Szymańska. - Jest mi podwójnie miło, ponieważ jest to moja droga, moja miejscowość przy której mieszkam, drogę codziennie użytkuję dlatego serdecznie dziękuję władzom za wsparcie finansowe, za wykonanie. Oby ta droga służyła nam jak najdłużej. Na pewno poprawi bezpieczeństwo, na pewno poprawi komfort jazdy. Myślę, że też będzie ładnie się tutaj prezentować- mówiła pani sołtys. 
Jak zaznaczył wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak odcinek w Tokarach Drugich ma długość 840 metrów, a koszt jego budowy to niespełna 350 tys. zł. - Mówię to z pewną dobrą nowiną, ponieważ po naszej stronie wystarczyło dołożenie 5 proc. Czasami po przetargach bywa różnie, a tu akurat proporcje zostały zachowane- podkreślał Jan Nowak, dodając, że to pierwszy sfinalizowany etap, a łącznie odcinków dróg jest osiem. Wartość prac to niespełna 4,4 mln zł. Wójt podkreśli także, że gmina wspólnie z samorządem powiatowym angażuje się w przebudowę dużego odcinka drogi Marcjanów- Mikulice z nowym rozwiązaniem skrzyżowania w Kawęczynie.
 
Gratulacje złożył też minister Ryszard Bartosik. - Cieszę się, że możemy dzisiaj otwierać odcinek drogi który służy rolnikom. Odcinek potrzebny. Okazuje się że nasza polityka, polityka zrównoważonego rozwoju w praktyce bardzo się sprawdza, trafia właśnie do takich właśnie miejscowości. Właśnie tak był skonstruowany ten program i takie zadanie spełnia. Ta droga będzie służyć mieszkańcom tej wsi, będzie służyć rolnikom - zaznaczał Ryszard Bartosik. Starosta powiatu tureckiego, Dariusz Kałużny podkreślił, że nowy odcinek jest bezpieczny i służy mieszkańcom. -  Chciałbym pogratulować wszystkim zaangażowanym w tę inwestycję. Musze podkreślić dobrą współpracę z panem wójtem, a może jak pan wójt powiedział za jakiś czas coś ponownie się wydarzy - dodał starosta. 
 
Kolejny odcinek realizowany w ramach tej inwestycji oddano do użytku w Kawęczynie. On również w znaczący sposób przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i użytkowników drogi. To, co istotne, to jak zaznaczał wójt Jan Nowak - wszystkie planowane odcinku dróg powstają po to, aby łączyć ze sobą pobliskie miejscowości i ich mieszkańców. 
Nowy zbiornik będzie chronić przed zalewaniem
Już dziś zapraszamy na Dni Turku i Gminy Turek!

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Obserwator w niedziela, 23 lipca 2023 07:01

A w Turku najbardziej zaniedbana ul. Kolska szosa .

A w Turku najbardziej zaniedbana ul. Kolska szosa .
Gość
czwartek, 18 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.