Kawęczyn: Dzieci z podstawówki na przymusowej kwarantannie

Szkoła Kawęczyn

Trwa drugi miesiąc roku szkolnego 2021/2022. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki mimo wciąż trwającej pandemii dzieci i młodzież wróciły do nauki stacjonarnej. W jednej ze szkół na terenie gminy Kawęczyn w powiecie tureckim wykryto ognisko COVID-19. Turkowski SANEPID zdecydował o skierowaniu na kwarantannę trzech klas uczniów.

Mimo trwającej akcji szczepień statystki zachorowań na koronawirusa od kilku tygodni wciąż rosną. Z pewnością jest to związane z sezonem jesiennym. Służby sanitarno-epidemiologiczne wciąż monitorują sytuację związaną z pandemią COVID-19 i w razie potrzeby wydają decyzje o skierowaniu na kwarantannę. Tak też się stało w przypadku uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kawęczynie.

W placówce potwierdzono, że jedna z dorosłych osób tam pracujących, zachorowała na COVID-19. Potwierdziły to przeprowadzone testy. W związku z tym decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Turku kwarantanną objęto łącznie 55 uczniów, którzy mieli z nią bezpośredni kontakt.

- Na kwarantannę zostały skierowane trzy klasy. Są to uczniowie klasy szóstej, siódmej oraz ósmej – poinformowała dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej Katarzyna Wysocka, która podkreśliła, że jest to również związane ze wzrostem zakażeń w całej Polsce, jak i w powiecie tureckim.

Na razie nie wiadomo jeszcze jak długo potrwa kwarantanna uczniów i jak szybko wrócą oni do nauki stacjonarnej w murach kawęczyńskiej szkoły.
„Czytanie wzmacnia”, czyli Noc Bibliotek w Brudzew...
Malanów: Już w sobotę! Zapraszamy do mobilnego pun...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Grzegorz w środa, 13 października 2021 20:31

I po co się dzieciaki szczepiły jak i tak je sanepid na kwarantannie zamknął?

I po co się dzieciaki szczepiły jak i tak je sanepid na kwarantannie zamknął?
Gość
poniedziałek, 06 lutego 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.