Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Festyn parafialny w Głuchowie pełen atrakcji dla każdego

Festyn

Piękna pogoda i dobre nastroje towarzyszyły uczestnikom organizowanego po raz drugi festynu parafialnego w Głuchowie (gmina Kawęczyn). Okazją do wspólnej zabawy, ale też modlitwy był obchodzony w 14 maja odpust ku czci św. Macieja Apostoła, patrona parafii.

Uroczystości odpustowe rozpoczęły się od mszy świętej z procesją. Po nabożeństwie na uczestników czekała już tylko doskonała zabawa. Najmłodsi mogli do woli korzystać z przygotowanych atrakcji - konkursów i zabaw z nagrodami oraz dmuchańców. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny. Zadaniem uczestników było stworzenie portretu św. Macieja Apostoła. Pierwsze miejsce zajęła Joanna Czechowska, drugą nagrodę otrzymała Maja Chojnacka, a trzecie miejsce przyznano Marcie Pakulskiej. Przyznano także tytuł Parafianina Roku. Został nim Mirosław Choronży.

O podniebienia uczestników festynu zadbały natomiast panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz poszczególnych sołectw, dzięki czemu pojawiło się mnóstwo smakołyków. Niedziela w Głuchowie zakończyła się zabawą taneczną z muzyką na żywo.

Do rodzinnej zabawy zaprosili gości: parafia pw. św. Macieja Apostoła w Głuchowie, Rada Parafialna, Rady Sołeckie z Głuchowa, Wilczkowa i Rzymska BG, Koło Gospodyń Wiejskich w Głuchowie, a także jednostki OSP z miejscowości Głuchów i Wilczków.

Wojewódzki konkurs "Policjant ruchu drogowego 2023...
Tuliszków: Wyjątkowy rajd śladami powstańców

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.