Kawęczyn: Gmina chce się rozwijać i buduje strefę inwestycyjną

Marianów Kolonia

W gminie Kawęczyn trwa tworzenie liczącej osiem hektarów strefy inwestycyjnej. To krok w kierunku rozwoju i szansa na podniesienie atrakcyjności gospodarczej okolicy.

Pod koniec 2019 roku radni zdecydowali o do sporządzenia „Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w miejscowości Marianów-Kolonia – Strefa inwestycyjna”. Jest to teren o powierzchni ośmiu hektarów, położony przy drodze krajowej nr 83. Obecnie kończy się procedura zagospodarowania terenu, następnym etapem będzie budowa dróg dojazdowych i zjazdów.

Gmina Kawęczyn oferuje dla inwestorów również dwie inne lokalizacje działkę w Nowym Świecie o powierzchni sześciu hektarów oraz niepełna cztery hektary w Głuchowie. Rozwojowi przedsiębiorczości w gminie Kawęczyn mają sprzyjać też inne proinwestycyjne działania samorządu. Są to m.in. zachęty inwestycyjne w formie ulg podatkowych, rozwój infrastruktury technicznej oraz profesjonalna opieka inwestycyjna.
Strażacy pomogą w akcji szczepień przeciw COVID-19
Pochodzący z gminy Brudzew policjant z zarzutami k...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Adam w poniedziałek, 04 stycznia 2021 20:42

Propaganda niczym za Gierka. Szkoda, że będzie z tego klapa i masa wydanych pieniędzy.

Propaganda niczym za Gierka. Szkoda, że będzie z tego klapa i masa wydanych pieniędzy.
Gość
środa, 01 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.