Kawęczyn: Gminny budżet na 2022 rok przyjęty jednogłośnie

Kawęczyn

Przebudowy i remonty dróg na terenie gminy, inwestycje w sieć sanitarno-kanalizacyjną, a także prace związane z budową przydomowych oczyszczalni ścieków czy montażem instalacji fotowoltaicznych - to zadania, które ujęto w przyszłorocznym budżecie gminy Kawęczyn. Radni przyjęli go jednogłośnie podczas środowej (29 grudnia) sesji.

Ostatnią w 2021 roku sesję rady gminy Kawęczyn tradycyjnie już poprzedziła msza święta w intencji samorządu odprawiona w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Tokarach Pierwszych. Następnie radni, już w budynku Urzędu Gminy procedowali m.in. nad kształtem przyszłorocznego planu finansowego. Łączną kwotę dochodów na 2022 rok ustalono w kwocie ponad 33 mln zł, natomiast po stronie wątków zapisano blisko 36 mln zł. Na inwestycje samorząd gminy Kawęczyn planuje w przyszłym roku przyznać ponad 12,5 mln zł. To znacznie większa kwota niż dotychczas, ponieważ rok temu w budżecie widniała kwota zaledwie trzech milionów.

-To prawda że 5 proc. budżet musi uwzględnić po swojej stronie. Są niektóre wydatki niekwalifikowalne w tym projekcie i one są po stronie samorządu. Trzeba liczyć, że udział gminy, samorządu nawet więcej - około 7-8 proc. To może być różnie przy różnych inwestycjach. Trzeba liczyć wykonanie projektów, inspektora nadzoru oraz kilka innych wydatków, które nie będą lub nie mogą być wliczone w te 5 proc.- mówił wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak.

Wśród planowanych inwestycji jest m.in. budowa sieci sanitarno-kanalizacyjnej w Kawęczynie, przebudowy dróg w Marcinowie, Chocimiu, Kowalach Pańskich, Głuchowie, Kawęczynie, Tokarach Drugich, a także prace na drogach w Wojciechowie i Będziechowie. Czy Stanisławie W 2022 roku realizowane będą również inwestycje z wykorzystaniem funduszu sołeckiego.

 

Przykona: Optymistyczne prognozy na najbliższe lat...
Tuliszków: Pożar garażu we Wróblinie

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Inwestycja w środa, 29 grudnia 2021 15:32

Rekord. Gratulacje dla Wójta!

Rekord. Gratulacje dla Wójta!
Gość
czwartek, 26 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.