Kawęczyn: Gwarno i wesoło na imieninach Stanisławy

Imieniny Stanisławy

Tradycją stało się, że mieszkańcy, zaproszeni goście i sympatycy sołectwa Stanisława w gminie Kawęczyn świętują imieniny tej miejscowości. I jak to na przyjęciu imieninowym - jest gwarno i bardzo wesoło.

Po raz pierwszy wielką biesiadę z okazji imienin Stanisławy zorganizowano w 2015 roku. Impreza tak się spodobała, że na stałe wpisała się już w kalendarz majowych wydarzeń. Na festynie nie mogło zabraknąć gości, wśród których poza mieszkańcami znaleźli się także przedstawiciele władz samorządowych i wszyscy sympatycy tego niewielkiego sołectwa. Wydarzenie rozpoczęło się od powitania gości i przypomnienia, jak przez ostatnie kilka lat mieszkańcy wspólnie bawili się na imieninach Stanisławy. Specjalnie na tę okazję przygotowano też pokaz ratownictwa medycznego oraz podziękowano przyjaciołom.

Podczas imienin nie zabrakło atrakcji zarówno dla starszych, jak i młodszych gości. Każdy znalazł coś dla siebie. Zmęczeni zabawą mogli posilić się domowymi smakołykami przygotowanymi przez lokalne gospodynie. Nie mogło też zabraknąć gromkiego „Sto lat” dla solenizantki i wspólnego zdjęcia wszystkich gości. Uczestnicy imprezy już zapowiedzieli swoją obecność na przyszłorocznych imieninach Stanisławy.

Komunia Święta w parafii p.w. Najświętszego Serca ...
ARiMR: składanie wniosków o dopłaty przedłużone do...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 03 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.