Kawęczyn: Internetowy projekt dla mieszkańców

Sesja Rady Gminy Kawęczyn

Niebawem gmina Kawęczyn podpisze umowę na realizację projektu „Ja w internecie”. W budżecie samorządu zapisano już pozyskane na ten cel środki zewnętrzne.

Zmianom w budżecie poświęcona była czwartkowa sesja rady gminy Kawęczyn. Dotyczyły one przede wszystkim projektu „Ja w Internecie”, który w całości będzie realizowany z pozyskanych środków zewnętrznych w kwocie 92 400. Dzięki temu będzie możliwy zakup sprzętu komputerowego, opłacenie instruktorów, promocja projektu, administracja oraz organizacja szkoleń przewidzianych w programie. Wspomnieć należy, że „Ja w internecie” to program finansowania bezpłatnych szkoleń mający na celu zwiększenie grupy świadomych i kompetentnych użytkowników internetu i e-usług publicznych, zdolnych realizować potrzeby informacyjne, kulturalne, biznesowe, administracyjne i społeczne w bezpieczny i legalny sposób przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Gmina Kawęczyn jest liderem projektu, ale realizować go będzie we współpracy z Turecką Izbą Gospodarczą. W szkoleniach weźmie udział 165 osób, przede wszystkim z terenu gminy, a do prowadzenia zajęć planuje się zatrudnić dwóch instruktorów.

Program wyposaży uczestników w wiedzę i narzędzia, które rozwiną ich kompetencje niezbędne do sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania w świecie cyfrowym. Uczestnicy dowiedzą się jak pozyskiwać informacje i komunikować się w internecie, a także w jaki sposób korzystać z usługi i e-usług publicznych. Wyznaczono następujące obszary tematyczne, które będą poruszane podczas szkoleń: Rodzic w internecie, Mój biznes w sieci, Moje finanse i transakcje w sieci, Działanie w sieciach społecznościowych, Tworzę własną stronę internetową (blog), Rolnik w sieci, Kultura w sieci.

Brudzew: Gminne eliminacje turnieju wiedzy pożarni...
Ranking tanich polis na życie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
wtorek, 20 sierpień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.