Kawęczyn: Już sam udział jest zwycięstwem. Druhny i druhowie z Głuchowa wyruszyli na olimpiadę

IMG_5907Druhny i druhowie z Głuchowa wyruszyli na olimpiadę
Kobieca i męska drużyna OSP Głuchów jest już w drodze na Międzynarodową Olimpiadę CTIF, która w odbywa się w miejscowości Celje w Słowenii. W sobotę zawodników reprezentujących nie tylko gminę Kawęczyn, powiat turecki, ale całą Polskę uroczyście pożegnano przed wyjazdem na zawody. 
 
 
 
Olimpiada to impreza sportowa rangi światowej, na którą składają się XVII Międzynarodowe Zawody Sportowo-Pożarnicze CTIF i XXIII Międzynarodowe Spotkanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTIF. Zawody służą wymianie doświadczeń oraz wspieraniu pokojowej współpracy pomiędzy strażami wszystkich krajуw. W dniach 17-24 lipca 2022 reprezentacje strażaków ochotniczych straży pożarnych reprezentujące Związek OSP RP i nasz kraj w Międzynarodowej Olimpiadzie CTIF będą przebywały w Celje w Słowenii, przygotowując się do startуw XVII Międzynarodowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych CTIF i XXIII Międzynarodowych Zawodach MDP CTIF.
 
Oficjalne otwarcie XXIII Międzynarodowego Spotkania MDP CTIF połączone z wystawą narodów odbędzie się w poniedziałek 18 lipca na placu centralnym w Celje. Uroczyste otwarcie olimpiady odbędzie się 20 lipca na Stadionie Z’deћele, kiedy to zostanie zapalony symboliczny ogień olimpijski i strażacy z całego świata rozpoczną sportową rywalizacją.
 
W sobotę, 16 lipca olimpijczycy z Głuchowa wzięli udział w uroczystej mszy świętej. Proboszcz parafii pw. św. Macieja w Głuchowie zwrócił uwagę, że zwycięstwem jest już sam wyjazd na zawody w Słowenii. - Swoją pracowitością i odwagą osiągniecie sukcesy. Ważny jest udział, a nie zwycięstwo. Już sam udział jest zwycięstwem - podkreślał w homilii ksiądz proboszcz. Dalsza część uroczystości miała miejsce już w budynku strażnicy OSP. Tam z życzeniami powodzenia zwrócili się do druhów prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP Grzegorz Ciesielski, a także członek zarządu powiatu tureckiego Ryszard Papierkowski. 
 
Jak podkreślał druh Jarosław Pasik drużyny przygotowania do zawodów rozpoczęli już wiele miesięcy temu. Treningi odbywały się dwa razy w tygodniu - najpierw na placu strażnicy OSP w Głuchowie, później trzy razy w tygodniu na Orliku w Kawęczynie. W maju doszło do tego kilkanaście spotkań pod okiem profesjonalnego trenera, a następnie obóz sportowy w Koninie. 
 
Olimpijczykom z Głuchowa życzymy powodzenia. Trzymamy kciuki! 
Przykona: Kolejny udany piknik dla mieszkańców Rad...
Tuliszków: Krzysztof Roman z jednogłośnym absoluto...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.