Kawęczyn: Kawęczyniacy wyróżnieni „Tytanowym Hitem”

Kawęczyniacy

W niedzielę, 26 lutego 2023 roku w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się finałowa gala 28. edycji konkursu Gospodarczo-Samorządowy Hit Regionów 2022. Wśród wyróżnionych znalazł się również zespół „Kawęczyniacy”.

Zespół Kawęczyniacy powstał w 2017 roku, a swoją premierę miał podczas festiwalu „Rozsmakowani w kulturze”. Właśnie wtedy można było usłyszeć w ich wykonaniu hymn gminy Kawęczyn oraz znane i lubiane piosenki - nie tylko w folklorystycznym duchu. Od tego czasu zespół występuje nie tylko na terenie gminy, ale krzewi kulturę ludową na terenie całego powiatu tureckiego oraz poza nim.

To właśnie działania na rzecz rozwoju lokalnej kultury zostały docenione przez kapitułę konkursu Gospodarczo-Samorządowy Hit Regionów 2022 i Kawęczyniacy odebrali statuetkę „Tytanowy Hit”. Wisienką na torcie był występ podczas uroczystego bankietu.
 
Gm. Turek: Walne zebranie jednostki OSP Kowale Ksi...
Już w ten weekend pobiegnij Wilczym Tropem!

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - paco w poniedziałek, 27 lutego 2023 08:47

HIT zszedł na psy:-((

HIT zszedł na psy:-((
Gość
sobota, 23 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.