Kawęczyn: Koła gospodyń z dofinansowaniami

Dofinansowanie

Cztery projekty z gminy Kawęczyn otrzymały dofinansowania w ramach Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2019. Wśród nich są aż trzy Koła Gospodyń Wiejskich.

Celem konkursu jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w rozwiązywanie lokalnych problemów, podejmowanie działań na rzecz wspólnego dobra społeczności lokalnej w Wielkopolsce oraz uwzględniających działania na rzecz wzrostu zaangażowania obywateli w życie publiczne. Nabór projektów zakończył się 16 kwietnia, a w poniedziałek, 6 maja ogłoszono listę rankingową.

Cztery projekty z gminy Kawęczyn otrzymały dofinansowanie w maksymalnej wysokości pięciu tysięcy złotych. Dzięki takiemu wsparciu w Koło Gospodyń Wiejskich „Marianki” zrealizuje za-danie pod nazwą „Aby zdrowo w Marianowie się żyło” (wniosek oceniono na 39 punktów i znalazł się na drugim miejscu w rankingu). Na czwartym miejscu z 38 punktami sklasyfikowano zadanie „Wesoło, kolorowo, bezpiecznie w Młodzianowie”, którego autorem jest Stowarzyszenie Kawęczyńskie Towarzystwo Rozwoju. Kolejny projekt, który będzie realizowany dzięki dofinansowaniu to „Rozeznajmy się w historii czyli jak za pomocą edukacyjno-przyrodniczej wędrówki można poznać Marianowską Wieś i zintegrować mieszkańców”. Został on zgłoszony przez Koło Gospodyń Wiejskich w Marianowie-Kolonii i zajął 11 miejsce otrzymując 35 punktów. Projekt „Wspólna praca mieszkańcom Głuchowa się opłaca” przygotowało natomiast Koło Gospodyń wiejskich w Głuchowie.

 

Sprzedawczyni chmur
Tydzień Bibliotek wystartował! Michał Ogórek zawit...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 03 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.