Kawęczyn: Koniec żłobkowego projektu. Radni ustalili wysokość opłat

żłobek Kawęczyn

Niebawem kończy się projekt „Gmina Kawęczyn wspiera najmłodszych mieszkańców”, w ramach którego powstał żłobek gminny. Dla rodziców oznacza to koniec preferencyjnych stawek za pobyt dzieci w placówce.

Idea utworzenia żłobka była efektem wnikliwej analizy potrzeb mieszkańców. Zapewnienie dostępu do opieki nad dziećmi ma na celu odciążenie rodziców oraz umożliwienie im swobodnego powrotu na rynek pracy. W 2021 roku do dyspozycji pociech dodano dwie duże sale, sypialnię oraz wózkarnię i szatnię. Obiekt przeznaczony jest dla 35 dzieci i jest w pełni wykorzystywany. Wszystko zaplanowane zostało z myślą o potrzebach najmłodszych i ich rodziców. Decyzja dotycząca położenia żłobka w pobliżu Szkoły Podstawowej w Kawęczynie uwarunkowana była troską włodarzy o kompleksowość świadczonych w tym obszarze usług. Na realizację projektu związanego z budową żłobka gmina pozyskała dofinansowanie w ramach modułu 1 Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2020 z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 875 000,00 zł. Jego całkowita wartość to ponad 3 408 934,07 zł. Projekt zakończy się z końcem września tego roku.

Oznacza to, że od 1 października rodzice będą ponosić wyższe koszty za pobyt dziecka w placówce. W czasie trwania projektu jest to stawka 135 zł na miesiąc. Podczas wtorkowej (2 sierpnia) sesji radni gminy Kawęczyn zdecydowali, że będzie to 700 zł za pobyt dziecka w żłobku oraz dodatkowa opłata za wyżywienie (3 posiłki) w wysokości 10 zł dziennie.
Kawęczyn: Coraz mniej obywateli Ukrainy w gminie
Porządek w kuchni - sposoby, jak łatwo o niego zad...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 28 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.