Kawęczyn: Kwiaty i występy w patriotycznych barwach

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Nie mogło być inaczej, to barwy narodowe - biel i czerwień dominowały podczas uroczystych obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w gminie Kawęczyn. Okolicznościowe występy i symboliczne złożenie kwiatów miało miejsce w Tokarach oraz Kowalach Pańskich.

Tradycyjnie już uroczystość w Tokarach rozpoczęła się od zbiórki wszystkich uczestników na Skwerze 650-lecia. Następnie przy dźwiękach orkiestry korowód wyruszył do kościoła p.w. św. Andrzeja Apostoła. Obecni na uroczystości włodarze, przedstawiciele instytucji oraz placówek złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową, a następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im.Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych. Później wszyscy wzięli udział we mszy świętej sprawowanej w intencji ojczyzny.

W Kowalach Pańskich również można było podziwiać występ słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich. Przy pamiątkowej tablicy nieopodal świątyni pojawiły się także biało-czerwone wiązanki kwiatów.

Turkowianie uczcili święto Konstytucji 3 Maja
Władysławów: Wiwat 3 maja!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 17 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.