Kawęczyn: Małżeństwa złotem, diamentem i żelazem pokryte

Jubileusz Par Małżeńskich w Gminie Kawęczyn

- Czas szybko biegnie. Takie twierdzenie można usłyszeć. Ale na szczęście w zdrowiu. Innych problemów większych Państwo nie napotykaliście i dzisiaj jesteście niejako grupą przedstawicielską, bo przecież ślubów zawartych w roku 1969 było dużo więcej - tymi słowami wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak powitał pary, które świętowały małżeńskie jubileusze. Oprócz złotych godów znaleźli się także ci, którzy świętowali gody diamentowe, a nawet żelazne.

W gminie Kawęczyn jubileusz złotych godów obchodziło w tym roku aż 16 par, a 14 spośród nich pojawiło się na uroczystości zorganizowanej w restauracji Zapiecek w Rzymsku. Pięć małżeństw w tym roku świętowało gody diamentowe, czyli 60. rocznicę ślubu, a jedna para może pochwalić się 65-letnim stażem w małżeństwie (tzw. żelazne gody).

Na złotych jubilatów czekały medale przyznane przez prezydenta, a na wszystkich upominki i okolicznościowe adresy od samorządu gminy Kawęczyn. Nie mogło też zabraknąć wizyty świętych Mikołajów, w których tradycyjnie już wcielili się wójt Jan Nowak oraz przewodniczący rady gminy Piotr Gebler.

Jubilaci Złotych Godów to:
Anna i Sławomir Andrzejakowie ze Stanisławy, Krystyna i Grzegorz Frygowie z Kawęczyna, Klara i Wojciech Jenerowiczowie z Kawęczyna, Janina i Stanisław Kotasowie z Kawęczyna, Stanisława i Józef Kurpikowie z Będziechowa, Teresa i Józef Maćczakowie ze Skarżyna, Krystyna i Józef Mielczarkowie z Kawęczyna, Jadwiga i Jan Misieccy z Dziewiątki, Teresa i Jan Piątkowscy z Marcinowa, Marianna i Jan Podgórscy z Tokar Drugich, Krystyna i Michał Rzepkowie z Leśnictwa, Urszula i Józef Szczecińscy z Tokar Drugich, Zofia i Kazimierz Warszewscy z Wojciechowa, Barbara i Stanisław Werbińscy z Głuchowa, Marianna i Józef Wojdakowie z Kowali Pańskich-Kolonii oraz Marianna i Hieronim Zarembowie z Kowali Pańskich-Kolonii.

Jubilaci Diamentowych Godów to:
Aniela i Józef Albertowscy ze Żdżar, Zofia i Zygmunt Choręziakowie z Leśnictwa, Marianna i Czesław Danielewscy z Dzierzbotek, Marianna i Tadeusz Pawlaczykowie z Kowali Pańskich-Kolonii oraz Stanisława i Stanisław Werbińscy z Dzierzbotek.

Żelazne Gody w 2019 roku świętowali państwo Helena i Mieczysław Jakubaszowie z Tokar Drugich.

Czy turkowianie będą bronić sądów?
Malanów: Tenisiści grali o Puchar Wójta

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.