Kawęczyn: Mieszkańcy Dzierzbotek powitali Wiosnę

Mieszkańcy Dzierzbotek powitali Wiosnę

Powitanie Wiosny na działce wiejskiej „Nad Stawem” odbyło się 24 marca. To pierwsze tego typu wydarzenie w sołectwie Dzierzbotki w gminie Kawęczyn. Frekwencja była duża i wszyscy doskonale się bawili, dlatego inicjatywa kontynuowana będzie w następnych latach, co już teraz zapowiedział sołtys wraz z Radą Sołecką.

Pierwszym punktem wspólnego spotkania mieszkańców było powitanie obecnych przez sołtysa, a zarazem radnego gminy Kawęczyn Pawła Urbanka. Sołtys podziękował Radzie Sołeckiej w skład której wchodzą Krzysztof Rusek, Krzysztof Filipczak, Krzysztof Zbigniew Rusek, Maciej Serafiński. Słowa uznania skierowano również w stronę mieszkańców, którzy w dużej mierze przyczynili się do powodzenia imprezy.

Kolejnym punktem wydarzenia była prezentacja "Marzanny" i obrzędy nad stawem. Dzieci ze wsi zaprezentowały wierszyk "Marzanno, Marzanno ty zimowa panno!" za który otrzymały gromkie brawa.

Marzanna znalazła się w stawie i w ten oto sposób mieszkańcy Dzierzbotek oficjalnie powitali wiosnę.

Przy wspólnym ognisku we wspaniałej atmosferze wszyscy skosztowali kiełbasek.

Był to miło spędzony dzień, który pozwolił na integrację mieszkańców.

Trzeba również wspomnieć, że tego dnia dopisała także pogoda. Było słonecznie i ciepło dzięki czemu w zabawie uczestniczyły całe rodziny z najmłodszymi pociechami.

Należy nadmienić, że mieszkańcy z inicjatywy radnego z Dzierzbotek mieli okazję w ostatnim czasie uczestniczyć między innymi w "Targach Rolniczych" w Nadarzynie pod Warszawą, gdzie podziwiali nowinki technologiczne, mieli okazję porozmawiać ze specjalistami w dziedzinie rolnictwa, a w drodze powrotnej razem zjeść obiad w restauracji.

Miranda zwycięzcą Amatorskiej Ligi Tenisa Stołoweg...
Podróżowanie kamperem z dziećmi - jak sprawić, żeb...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 21 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.