Kawęczyn: Mieszkańcy Głuchowa chcą remontu drogi. Głos w sprawie zabiera radny Kwinciak

Adrian Kwinciak

Mieszkańcy Głuchowa wystąpili z prośbą o podjęcie działań związanych z budową dróg asfaltowych wraz z odwodnieniem. W ich imieniu głos zabrał Adrian Kwinciak podczas sesji Rady Gminy Kawęczyn, która odbyła się 21 lutego.

„My, niżej podpisani mieszkańcy Głuchowa (Borku), zwracamy się z uprzejmą prośbą o podjęcie niezwłocznych działań związanych z budową dróg asfaltowych wraz z odwonieniem na odcinku 450 m (Głuchów (Borek)-Wilczków) oraz 600 m (Głuchów (Borek)-Łąki)”-piszą mieszkańcy w petycji.

Jak mówią, od kilkunastu lat samodzielnie lub dzięki pomocy gminy droga jest utwardzana. Ostatni raz miało to miejsce latem ubiegłego roku dzięki środkom pochodzącym z Funduszu Sołeckiego.

„Po deszczach ponownie pojawiły się dziury, a wraz z nimi błoto. Przejazd tymi drogami wymaga nadzwyczajnej ostrożności i naraża pojazdy na uszkodzenia zawieszenia, podwozia i karoserii. Szczególnie krytyczny stan nawierzchni ma miejsce w okresie intensywnych opadów oraz w okresie zimowym. W takim czasie dojazd do przyległych posesji jest znacząco utrudniony. Ze względu na brak odwodnienia, tłuczeń i piasek jest wymywany. Ciągłe utwardzanie w taki sposób generuje koszty, a niestety nie daje efektu. Natomiast w lecie, podczas suszy, po przejechaniu samochodu unoszą się tumany kurzu, który osiada na elewacji oraz szkodzi zdrowiu. Oba odcinki dróg tworzą niebezpieczeństwo dla pieszych użytkowników drogi, którzy muszą z niej korzystać. Pieszymi użytkownikami drogi są przede wszystkim dzieci, które podążając codziennie do szkoły narażone są na bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia”- czytamy w piśmie.

Mieszkańcy dodają, że budowa drogi została rozpoczęta około 50 lat temu i nie została jeszcze ukończona. Warto podjąć ponownie inwestycje choćby ze względu na to, że łączy ona dwa województwa, powiaty, gminy, wsie i parafię Głuchów. Liczą na pozytywne rozpatrzenie prośby.

Petycję mieszkańców Głuchowa- Borek radny Adrian Kwinciak przekazał na ręce wójta gminy Kawęczyn Jana Nowaka oraz przewodniczącego rady Piotra Geblera.
 
Andrzej Styczyński: Tym gorzej dla faktów
Tuliszków: Auta zderzyły się przy stacji benzynowe...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 16 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.