Kawęczyn: Mieszkańcy sołectwa Dzierzbotki w akcjach nasadzania drzew

Sołectwo Dzierzbotki

Dnia 26 kwietnia Sołectwo Dzierzbotki w gm. Kawęczyn przyłączyło się do dwóch akcji ogólnopolskich związanych z nasadzeniem drzew.

Pierwsza z akcji w jakiej sołectwo Dzierzbotki wzięło udział to "SadziMy" pod patronem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Sołtys wsi Paweł Urbanek wraz z radnym sołeckim Krzysztofem Ruskiem odebrali sadzonki w siedzibie Lasów Państwowych Nadleśnictwa Turek, co zostało uwiecznione wspólnym zdjęciem wraz z pracownikami. Sadzonki drzew, jakie sołectwo otrzymało to klon zwyczajny, świerk pospolity oraz dąb bezszypułkowy. Drzewka zostały zasadzone na terenie działki sołeckiej "Nad stawem" w Dzierzbotkach.

Druga z akcji o której należy wspomnieć to "Bijemy Zielony Rekord Polski 2019. Inicjatywa polegała na biciu rekordu w ilości nasadzeń w ciągu 24h i obejmowała zasięgiem cała Polskę. Sołectwo otrzymało od Nadleśnictwa w Turku 7 sztuk sadzonek, które zostały zgłoszone do akcji bicia rekordu Polski przez stronę internetową, gdzie załączono zdjęcia przed i po sadzeniu. Miejmy nadzieję, że pomoże to w osiągnięciu celu.

-Sołectwo przyłączyło się do obu akcji bo jak wiadomo tlen to podstawa wszelkich procesów życiowych. Ogromnie ważne jest, jakim powietrzem oddychamy na co dzień. W naszym otoczeniu jego jakość jest coraz gorsza. Tym samym spada nasza produktywność, kreatywność, mamy gorsze samopoczucie. Drzewa są nam niezbędne do lepszego funkcjonowania, stąd też nasz udział w obu akcjach związanych z nasadzeniami drzew - mówił sołtys Paweł Urbanek.

Tuliszków: „Z wiosny powiewem, z kurkowym śpiewem…...
Znamy termin naboru na „Restrukturyzację małych go...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 25 luty 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.