Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze odebrały promesy na rządowe dofinansowania

Kowale Pańskie

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze OSP w całym kraju otrzymają łącznie 25 mln zł z przeznaczeniem m.in. na sprzęt i umundurowanie. Środki trafią też do młodych druhów z powiatu tureckiego. Promesy na przyznane dofinansowania uroczyście wręczono w jednostce OSP Kowale Pańskie.

Na rzecz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP rząd przekazał dofinansowania w łącznej kwocie 25 mln zł. To środki, które zostaną przeznaczone na zakup sprzętu, umundurowanie i wyposażenie osobiste oraz sprzęt teleinformatyczny wykorzystywany w procesie szkolenia członków MDP.

W poniedziałek, 24 października przedstawiciele 24 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiat tureckiego spotkali się w jednostce OSP Kowale Pańskie, aby oficjalnie odebrać promesy na przyznane środki. Obecny na uroczystości minister Ryszard Bartosik odczytał list skierowany do druhów z powiatu tureckiego, Kowali Pańskich i całej gminy Kawęczyn przez premiera Mateusza Morawieciego, w którym podkreślono jak ważną rolę pełnią właśnie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze.
 
Wręczenie promes to wyraz doceniania ich wspaniałej działalności i dowód wsparcia dla budzącej podziw strażackiej młodzieży.

- Bardzo się cieszę, że te środki zostały przyznane i przekazane na Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Dzięki nim rozwija się przyszłość. Ochotnicze Straże Pożarne mają przyszłość w postaci tych młodych adeptów sztuki pożarniczej - podkreślał minister Ryszard Bartosik.

O sukcesach jakie osiągają Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z powiatu tureckiego wspomniał natomiast starosta Dariusz Kałużny:

- Te wszystkie sukcesy mogą być zrealizowane przy pomocy rządowej, bo od niedawna jednostki OSP otrzymują wsparcie rządowe, a tego wcześniej na taką skalę nie było. Za to dziękuję, a wam młodzi strażacy życzę wszelkich sukcesów - podkreślał starosta.

Gratulacje druhom z MDP złożył również zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Arkadiusz Przybyła, a Komendant Powiatowy PSP w Turku bryg. Piotr Pietrucha podkreślił, dumę ze wszystkich Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu tureckiego.

Goście poniedziałkowego wydarzenia mieli okazję zapoznać się również z krótką, ale już naznaczoną sukcesami historią gospodarzy, czyli Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Kowali Pańskich.

W powiecie tureckim rządowe wsparcie na zakup sprzętu, wyposażenia czy umundurowania wyniesie łącznie blisko 130 tysięcy złotych.

Malanów: Różana już po remoncie. Jest wygodniej i ...
Rajd z historią w tle, czyli wiedza i rozrywka w j...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.