• rodamed strona2 baner

Kawęczyn: Młodzieżowy Drużyny Pożarnicze sięgają po sukcesy

MDP Kawęczyn

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze ze Żdżar, Głuchowa i Będziechowa to duma gminy Kawęczyn. Powodów do dumy przybyło po wrześniowych Mistrzostwach Polski skąd młodzi druhowie wrócili z medalami. W środę, 10 października oficjalnie odebrali podziękowania za swoją ciężką pracę i osiągnięte sukcesy.

Podczas ogólnopolskich zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Licheniu Starym drugie miejsce zajęła MDP Głuchów, trzecie MDP Żdżary, a drużyna MDP Będziechów ostatecznie uplasowała się na ósmej pozycji. Co ciekawe, dla drużyny z Będziechowa występ na Mistrzostwa Polski był debiutem. Wcześniej zawodnicy zdobyli mistrzostwo powiatu tureckiego oraz mistrzostwo województwa. Gospodarzem uroczystego spotkania podsumowującego dokonania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych była OSP Żdżary. Specjalne podziękowania od władz gminy i prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Jarosława Pasika trafiły nie tylko do zawodników, ale też ich rodzin, trenerów i opiekunów, ponieważ na sukces złożyła się wspólna wytężona praca ich wszystkich. Podziękowano również tym, którzy wspierali młodych druhów w ich codziennych staraniach o najwyższe wyróżnienia. Listy gratulacyjne złożono też na ręce wójta Jana Nowaka i przewodniczącego rady gminy Piotra Geblera.

Przed młodzieżowymi drużynami już stoją kolejne wyzwania. W listopadzie okaże się, ile drużyn będzie liczyć reprezentacja Polski na olimpiadę w Szwajcarii i czy możliwa będzie kwalifikacja drużyny z naszego regionu. Wiadomo już jednak, że spośród trzech sędziów z Polski jeden będzie pochodzić z gminy Kawęczyn. Nominację na sędziego międzynarodowego otrzymał druh Jarosław Pasik.

Najnowocześniejsze rozwiązania 4.0 na otwarciu fab...
Władysławów: Volvo dla Kun, a co dla Polichna? O f...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Henio w czwartek, 11 październik 2018 20:01

Gratulacje!

Gratulacje!
poniedziałek, 20 maj 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.