Kawęczyn: Na asfalt w Głuchowie jeszcze poczekają

Sesja Rady Gmiiny Kawęczyn

Mieszkańcy Głuchowa zwrócili się do radnych gminy Kawęczyn z petycją o podjęcie działań związanych z budową dróg asfaltowym na dwóch odcinkach w ich miejscowości. Ich petycja nie została jednak uwzględniona.

Wspomniana petycja dotyczyła dwóch odcinków dróg: Głuchów-Borek-Wilczków o długości 450 m oraz Głuchów-Borek-Łąki, o długości 600 m. Jej rozpatrzeniem zajęła się komisja skarg, wniosków i petycji, a stanowisko wypracowane podczas posiedzenia, które miało miejsce 24 kwietnia, zaprezentowano podczas obrad sesji rady gminy Kawęczyn. Komisja po zapoznaniu się z treścią pisma mieszkańców i wysłuchaniu wyjaśnień wójta Jana Nowaka ustaliła, że petycja nie zasługuje na uwzględnienie.

Głównym argumentem są tu ustalenia przyjęte w sierpniu 2015 roku. Wówczas to przyjęto stanowisko, w którym wskazano 13 odcinków dróg gminnych i wewnętrznych do przebudowy na nawierzchnię asfaltową. W zestawieniu tym nie znalazły się wspomniane odcinki w Głuchowie. Wójt gminy Kawęczyn zadeklarował, że w drugim kwartale przedstawi plan przebudowy dróg na kolejne lata. Aktualny stan dróg żwirowych w Głuchowie określono jako dobry, a dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz uczestników ruchu drogowego można rozważyć inne rozwiązania, jak chociażby ograniczenie prędkości.

Nauczyciele SP 5: List do posła Ryszarda Bartosika
Kawęczyn: Zmiany w budżecie i tworzenie strefy inw...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 15 maj 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.