Kawęczyn: Narodowe Święto Niepodległości w Tokarach i Kowalach Pańskich

Narodowe Święto Niepodległości w gminie Kawęczyn
Samorządowcy, druhowie z jednostek OSP, uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy gminy Kawęczyn tradycyjnie już uczcili odzyskanie przez Polskę Niepodległości biorąc udział w uroczystościach patriotycznych zorganizowanych w Tokarach i Kowalach Pańskich.
 
 
Miejscem zbiórki uczestników uroczystości w Tokarach tradycyjnie już był Skwer 650-lecia. Stamtąd przy dźwiękach orkiestry dętej wyruszył pochód złożony z przedstawicieli samorządów, oraz delegacji instytucji oraz organizacji z gminy Kawęczyn i mieszkańców. Przy pamiątkowym obelisku znajdującym się obok kościoła parafialnego pw.św. Andrzeja Apostoła złożono wiązanki kwiatów, a następnie w murach świątynii miała miejsce część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im.Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych. Następnie wszyscy wzięli udział we mszy świętej odprawianej w intencji ojczyzny.
 
Kwiaty pod pamiątkową tablicą złożono także w Kowalach Pańskich. Tam także uczniowie miejscowej szkoły podstawowej zaprezentowali wszystkim zebranym pełen emocji program artystyczny ukazujący niełatwą walkę o odzyskanie niepodległości.
Dar, którego powinniśmy strzec. Turkowianie uczcil...
Przykona: Modlitwa, kwiaty i występy na 11 listopa...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 08 grudnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.