Kawęczyn: Nowy wóz strażacki, monografia oraz jubileusz- czyli zebranie sprawozdawcze druhów z OSP

OSP Kawęczyn

W sobotę, 9 marca odbyło się walne zebranie sprawozdawcze OSP Kawęczyn. Druhowie rozmawiali nie tylko o tym, czego dokonano w 2018 roku, ale też o planach na najbliższe miesiące. W tym roku czeka ich wiele ważnych wydarzeń - jubileusz 60-lecia, wydanie monografii oraz zakup nowego wozu strażackiego.

Jednostka liczy 58 członków, którzy aktywnie uczestniczą we wszystkich świętach państwowych i kościelnych. W roku ubiegłym druhowie uczestniczyli w 54 akcjach ratowniczych. Dla jednostki w roku ubiegłym zakupiono defibrylator automatyczny, detektor prądu, detektor gazów, torbę medyczną oraz zabezpieczenia. W ramach prac społecznych wykonano remont sali i korytarzu oraz przygotowano garaże pod nowe posadzki.

-Uważam, że rok 2018 był bardzo pracowity dla naszej jednostki. Dużo wykonaliśmy prac społecznych w których zaangażowanych było wielu ludzi. Był to rok w którym nasza jednostka uczestniczyła w wielu przedsięwzięciach gminnych, czyli choćby zawodach konnych czy dożynkach- mówił prezes OSP Kawęczyn Krzysztof Dytwiński.

W roku 2019 druhowie planują malowanie elewacji remizy, remont pomieszczeń garażowych, zagospodarowanie placu za remizą oraz remont pomieszczeń dolnych korytarza. Strażacy oprócz narzędzi, umundurowania mają w tym roku wyjątkowo ambitny cel. Jest nim pozyskanie nowego samochodu pożarniczego. Szacuje się, że jego koszt to około 350.000,00 zł.

-Nadchodzący rok 2019 będzie rokiem przełomowym dla naszej jednostki. W tym roku obchodzimy 60-lecie, które połączone będzie z gminnym dniem strażaka. Przy pomocy wójta gminy Kawęczyn Jana Nowaka udało nam się poczynić starania i już mogę powiedzieć, że na tę okazję powstanie monografia naszej jednostki. W 2019 mam nadzieję, że wreszcie uda nam się spełnić marzenie i pozyskać samochód ratowniczo- gaśniczy. Teraz już zebrały się jakieś pieniądze i przy wsparciu wójta Jana Nowaka i posła Ryszarda Bartosika uda nam się pozyskać środki na to, aby wreszcie, po 60 latach ten pierwszy, nowy samochód zawitał do naszej jednostki- mówił prezes OSP Kawęczyn Krzysztof Dytwiński.

Podczas spotkania Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawęczynie za duży wkład pracy w rozwój jednostki i pozyskanie funduszy zewnętrznych na działalność statutową OSP Kawęczyn oraz udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych za rok 2018 nadał tytuł Działacza Roku 2018 Jakubowi Wypiórowi. Tytuł Strażaka Roku otrzymał Przemysław Przybylak za największą ilość wyjazdów do akcji ratowniczo-gaśniczych w minionym roku oraz działalność operacyjno-techniczną.

Głos zabrali również zaproszeni goście w tym poseł Ryszard Bartosik, który pogratulował druhom aktywności. Wspomniał również o zakupie samochodu ratowniczo- gaśniczego. Jak powiedział poseł to przedsięwzięcie doczeka się w tym roku szczęśliwego końca.

P.o. zastępcy powiatowego Komendanta PSP w Turku Arkadiusz Janaszkiewicz podziękował za zaproszenie i pochwalił jednostkę za tak dużą ilość wyjazdów do zdarzeń.

Komendant Zarządu Oddziału Gminnego w Kawęczynie Michał Chachuła przedstawił między innymi projekt budżetu na ochronę PPOŻ na rok 2019 oraz plan pracy zarządu na rok 2019.

Radny powiatowy Jan Gruca podziękował druhom za współpracę i na ręce prezesa jednostki przekazał kamizelki odblaskowe.

To, że monografia zostanie wydana potwierdził wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak. Druh wspomniał również, że środki na ochronę PPOŻ w gminie Kawęczyn to około 700 tys.zł, a sam zakup samochodu dla jednostki to koszt 350 tys.zł. Przeznaczono również 20 tys.zł dla PSP Turek również na zakup auta.

Zarząd za rok 2018 uzyskał jednogłośnie uzyskał absolutorium.
 
Jednostka OSP Turek podsumowała rok 2018
Samorządowcy z Dobrej najlepsi w halową piłkę nożn...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.