Kawęczyn: O współpracy z powiatem, naprawach dróg i zmianach w komisji

Sesja w Kawęczynie

Po raz drugi w tej kadencji spotkali się radni gminy Kawęczyn. Decydowali m.in. o zmianach w budżecie i zmianach w składzie jednej ze stałych komisji.

Pracy radnych podczas środowej sesji oprócz sołtysów i dyrektorów gminnych jednostek organizacyjnych przyglądali się także ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Skarżynie. Zanim przystąpiono do podejmowania uchwał, w punkcie poświęconych interpelacjom głos zabrał radny Łukasz Mila, który korzystając z obecności radnego powiatowego Arkadiusza Przybyły, poprosił o interwencję w sprawie drogi w miejscowości Ciemień. Droga, choć stosunkowo niedawno zrobiona, jest popękana i - zdaniem radnego - wymaga podjęcia interwencji. O woli współpracy ze strony powiatu mówił właśnie radny Przybyła, który zabierając głos podziękował mieszkańcom za oddane głosy, dzięki którym zasiada obecnie w radzie powiatu.

- Deklaruję współpracę w pełnym zakresie, uwaga radnego Mili została już odnotowana. W tej chwili nie powiem, kiedy to zostanie zrobione, ale jest parę inwestycji planowanych na przyszły rok - mówił Arkadiusz Przybyła.

Radny powiatowy wspomniał m.in. o wymagającej pilnego remontu drodze w miejscowości Dziewiątka, która jest prawdopodobnie w najgorszym stanie.

Po wystąpieniach radni przystąpili do pracy nad przygotowanymi uchwałami. Jednogłośnie przyjęli zmiany w budżecie związane z przyznawaniem środków na realizację zadań zleconych z zewnątrz. Przy jednym głosie wstrzymującym do składu komisji skarg, wniosków i petycji dołączył Ryszard Jaśkiewicz. Bez dyskusji i głosów sprzeciwu powierzono reprezentowanie gminy Kawęczyn w Zgromadzeniu Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” pani skarbnik, Edycie Balcerzak. Ważnym punktem było także podjęcie uchwał w sprawach nadania statutów sołectwom. Wprowadzenie zmian było konieczne chociażby ze względu na wydłużenie kadencji władz samorządowych do pięciu lat.

Gdzie jest ludzka twarz urzędników i radnych? Turk...
Władysławów: Wigilijne spotkanie Koniczynki

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 marzec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.