Kawęczyn: O zmianach w finansach z historycznym akcentem

Image_2

Zmiany w budżecie i nowe wynagrodzenie dla wójta - to tematy poruszane podczas XLII sesji Rady Gminy Kawęczyn. Nie zabrakło też akcentu historycznego, przygotowanego z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zanim radni przystąpili do procedowania przygotowanych projektów uchwał mieli okazję wysłuchać prezentacji dyrektora Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera - Bartosza Stachowiaka zatytułowanej „Archiwum Igły jako źródło historyczne nad badaniem dziejów powiatu tureckiego”. „Archiwum Igły” to zbiór negatywów z czasów II wojny światowej, wykonanych przez nauczyciela z Żuk o nazwisku Schultz, dostarczający wiedzy na temat okresu okupacji na terenie miasta Turku i powiatu, ukazujący działalność okupanta, obraz miasta i ludzi walczących o przetrwanie, zachowanie języka i kultury.

Dalsza część poświęcona była podjęciu uchwał dotyczących m.in. zmian w uchwale budżetowej czy też udzielania pomocy finansowej dla Województwa Wielkopolskiego. Istotnym z punktu widzenia wchodzących w życie nowych przepisów dotyczących wynagradzania pracowników samorządowych, było podjęcie uchwały ustalającej wynagrodzenie wójta gminy Kawęczyn. Na mocy jednogłośnie podjętej uchwały od 1 lipca wynagrodzenie wójta wynosić będzie 4700 zł, dodatek funkcyjny to 1900 zł, dodatek specjalny 1320 zł, do tego doliczyć trzeba będzie 940 zł dodatku za wieloletnią pracę. W sumie daje to kwotę 8860 zł. Będzie to 106 zł mniej niż dotychczas.

Rada gminy jednogłośnie pozytywnie wypowiedziała się również na temat zaopiniowania podziału Powiatu Tureckiego na okręgi wyborcze, określenia ich granic i numerów oraz ustalenia liczby radnych wybieranych w okręgach wyborczych.

 

Klub Striker na sparingach kickboxingu w formule M...
Dobra: Aktywnie, artystycznie i domowo podczas spo...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 28 lipiec 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.