Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Odbiór windy do przewozu osób ze szczególnymi potrzebami dokonany

Kawęczyn

Dziś w Urzędzie Gminy Kawęczyn odbył się odbiór windy do przewozu osób ze szczególnymi potrzebami. Odbioru dokonał Wójt Gminy Kawęczyn Jan Nowak, Karol Kuszczyński właściciel firmy KAR BUD - wykonawca.

Gmina Kawęczyn otrzymała na to zadanie dofinansowanie w ramach pierwszego naboru do programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Dostępna przestrzeń publiczna” realizowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na projekt pn. „ Przebudowa budynku w zakresie budowy windy osobowej wewnętrznej dostosowanej do przewozu osób niepełnosprawnych w Urzędzie Gminy Kawęczyn”.

Dofinansowanie w kwocie 265 543,30 zł obejmuje 80% wartości projektu, łączna wartość inwestycji to 325 679,30 zł.

Celem projektu jest dostosowanie budynku Urzędu Gminy Kawęczyn do minimalnych wymagań ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w zakresie dostępności architektonicznej tj. zapewnienie wolnych od barier poziomych i pionowych przestrzeni komunikacyjnych budynku Urzędu Gminy poprzez budowę windy osobowej wewnętrznej do przewozu osób niepełnosprawnych. Dzięki czemu osoby z niepełnosprawnościami oraz osoby ze szczególnymi potrzebami uzyskają dostęp do przestrzeni publicznej na zasadzie równości z innymi osobami.
 
Rozpoczął się odbiór dwóch bloków komunalnych na O...
Chłopak z czerwoną różą..., czyli refleksje po spo...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.