Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Patriotyczne akademie i wspólna modlitwa w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Patriotyczne uroczystości w gminie Kawęczyn
Biało-czerwone barwy dominowały podczas uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja w Tokarach i Kowalach Pańskich. Narodowe święto uczczono złożeniem symbolicznych kwiatów i wspólną modlitwą, a uczniowie przygotowali patriotyczne występy.
 
 
 
3 Maja 1791 to data przełomowa dla Polski i Europy. Przyjęta wówczas Konstytucja była pierwszym takim dokumentem ustanowionym na Starym Kontynencie i drugim ustanowionym na świecie. W symboliczny sposób pamięć o wydarzeniach sprzed 232 lat uczczono w gminie Kawęczyn. Dzień Konstytucji 3 Maja w Polsce jest obchodzony od 1919 roku, jednak w okresie PRL-u został zniesiony, a następnie, w 1990 roku, przywrócony.
 
Tradycyjnie już uroczystość w Tokarach rozpoczęła się od zbiórki wszystkich uczestników na Skwerze 650-lecia. Następnie przy dźwiękach orkiestry korowód wyruszył do kościoła p.w. św. Andrzeja Apostoła. Obecni na uroczystości włodarze, przedstawiciele instytucji oraz placówek złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową, a następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów. Później wszyscy wzięli udział we mszy świętej sprawowanej w intencji ojczyzny. W Kowalach Pańskich również można było podziwiać występ słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich. Przy pamiątkowej tablicy nieopodal świątyni pojawiły się także biało-czerwone wiązanki kwiatów.
 
Władysławów: Pożar lasu w Małoszynie. Do akcji wez...
Malanów: Tragiczny początek majówki. Zwłoki kobiet...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.