Kawęczyn: Pełna emocji rywalizacja zaprzęgów

Otwarte Mistrzostwa Gminy Kawęczyn w Powożeniu Zaprzęgami

Wśród wielu plenerowych imprez nie można było przegapić Otwartych Mistrzostw Gminy Kawęczyn w Powożeniu Zaprzęgami, które w tym roku zorganizowano już po raz szesnasty. Powożący zaprezentowali najwyższy poziom umiejętności, a atrakcji - oprócz konkursu - nie brakowało.

Tuż po oficjalnym otwarciu wydarzenia publiczność miała okazję podziwiać fantastyczny pokaz kadryla konnego. Efektowna i widowiskowa forma tańca, będącego sztuką jeździecką była doskonałym wstępem do konkursowych emocji. Zawody w powożeniu zaprzęgami rozgrywano w kilku konkurencjach - zaprzęgów jednokonnych i parokonnych, osobno dla koni dużych oraz małych. Dodatkowo przeprowadzono konkurs ujeżdżenia, a także rywalizację juniorów.

Mistrzostwo w tym roku zapewnił sobie Mateusz Głodny, za nim uplasował się Zbigniew Nowakowski, a na trzeciej pozycji był Robert Krysztoforski. Dla najlepszych powożących w każdej kategorii przygotowano nagrody, a konie udekorowano flo.

Władysławów: Jarmark Wyszyński, czyli lokalnie z t...
Brudzew: Występ Mejk zakończył Festyn Rodzinny w K...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 13 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.