Kawęczyn: Pierwszy żłobek gminny z myślą o najmłodszych mieszkańcach

Żłobek w Kawęczynie

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo przy Szkole Podstawowej w Kawęczynie powstanie duży, funkcjonalny żłobek, który przyjmie aż 35 podopiecznych w wieku do lat 3. Gmina pozyskała już na ten cel niemal 2 miliony zł i walczy o kolejne 850 tys. zł. Złożony został wniosek na wyposażenie, który pozytywnie oceniono. Jeśli gmina otrzyma dofinansowanie wówczas przedsięwzięcie zostanie zrealizowane.

Zgodnie z założeniami, budynek postawiony zostanie od podstaw w 12 miesięcy, a prace budowlane zakończą się do 31.12.2020 roku. Od początku 2021 roku będą więc w nim mogły zagościć maluchy.

Funkcjonalne i bezpieczne przestrzenie, uśmiechy i spokój rodziców, kolorowe pomieszczenia. To wszystko możliwe będzie do zrealizowania dzięki środkom Europejskim i Krajowym. Dotacja w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego została już Gminie przyznana, natomiast wniosek aplikacyjny w konkursie rządowym Maluch+ złożony został w zeszłym tygodniu.

Idea utworzenia żłobka jest efektem wnikliwej analizy potrzeb mieszkańców. Zapewnienie dostępu do opieki nad dziećmi ma na celu odciążenie rodziców oraz umożliwienie im swobodnego powrotu na rynek pracy. Decyzja o rozpoczęciu działań to ważny i radosny moment dla wszystkich mieszkańców Gminy Kawęczyn.

Do dyspozycji Kawęczyńskich pociech oddane zostaną między innymi dwie duże sale, sypialnia oraz wózkarnia i szatnia. Cały obiekt zaleje morze zabawek, pomocy dydaktycznych i niezbędnego wyposażenia. Wszystko zaplanowane zostanie optymalnie do potrzeb dzieci i rodziców. Decyzja dotycząca położenia żłobka w pobliżu szkoły uwarunkowana była troską włodarzy o kompleksowość świadczonych w tym obszarze usług. Idealna lokalizacja sprawi że miejsce to będzie ważnym punktem na mapie Gminy!

Beneficjentami projektu będą rodzice zmagający się z powrotem na rynek pracy, ze względu na opiekę nad dziećmi do lat 3. Możliwość wzięcia udziału w projekcie będą miały zarówno osoby pozostające bez pracy jak i pracujące, które sprawują opiekę nad dziećmi.

Prace nad przygotowaniem kompleksowej koncepcji projektu, redakcję obu wniosków aplikacyjnych oraz dopilnowanie spełnienia wymagań regulaminowych powierzone zostały Poznańskiej firmie, która od 15 lat wspomaga rozwój samorządów w całej Polce. Przedstawiciele Wielkopolskiej Akademii Nauki i Rozwoju doradzili w procesie planowania i urealnili priorytety władz Gminy. Efekty wspólnej pracy już niedługo posłużą dzieciom i mieszkańcom Kawęczyna!
źródło: kaweczyn.pl
Kolejne osoby straciły prawa jazdy za przekroczeni...
Kawęczyn: Budowa drogi w Marianowie zakończona

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 26 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.