Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Podarowali czas seniorom. Smaczne i radosne popołudnie w Wojciechowie

Kawęczyn

Koło Gospodyń Wiejskich Wojciechowianki z Wojciechowa (gmina Kawęczyn) bierze udział w wyjątkowym projekcie pod nazwą "Danie Wspólnych Chwil”, który realizowany jest przez Fundację Biedronki. Spotkanie z seniorami zorganizowano już po raz drugi.

Ideą programu jest to, że uczestnicy chcą podarować wyjątkowe chwile seniorom (osoby 60 lat +, mogą być z opiekunem) z najbliższej okolicy. Z tej racji zostaną zorganizowane do końca stycznia trzy spotkania przy wspólnym, stole ze smacznymi i wartościowymi posiłkami, uwzględniając potrzeby i preferencji seniorów. Na każdym spotkaniu zaplanowane są przeróżne atrakcje, w tym spotkanie z dietetykiem czy muzyka z dawnych lat.

Drugie z cyklu zaplanowanych spotkań przebiegło w atmosferze zbliżających się Mikołajek i świąt Bożego Narodzenia. Do wspólnego stołu z seniorami zasiedli też zaproszeni goście - wójt Jan Nowak, radny powiatowy Jan Gruca, radny Wojciechowa Sylwester Przyłęcki, sołtys Wojciechowa Mateusz Pacześny oraz Dariusz Jasiakiewicz, który opowiedział zebranym o niebezpieczeństwach jakie grożą seniorom i jak się przed nimi ustrzec.

Na stołach - zgodnie z wytycznymi projektu było smacznie, tradycyjnie i zdrowo. Daniem głównym była zupa krem z pomidorów z chlebkiem ziołowym, pulpeciki w sosie pieczarkowym z ryżem i surówką z marchewki z kalarepą oraz z czerwonej kapusty z jabłkiem.

Przy smacznym posiłku czas upłynął na rozmowach w miłej i pełnej ciepła atmosferze.

Umowa na przebudowę drogi z Władysławowa do Kun
Droga na Camp Nou prowadziła też przez Turek. Robe...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.