Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Ponad 150 tys. zł na usuwanie skutków wichur i zasiłki

Kawęczyn

Podczas wtorkowej (12 kwietnia) sesji rady gminy Kawęczyn wprowadzono do budżetu pieniądze, które wojewoda przekazał na likwidację skutków i zasiłki dla osób poszkodowanych podczas lutowych wichur, jakie przeszły nad całym powiatem tureckim.

Wojewoda Wielkopolski przekazał 5400 zł na wypłatę zasiłku oraz ponad 153 tys. zł z przeznaczeniem na wypłatę zasiłków oraz usuwanie skutków klęski żywiołowej na terenie gminy Kawęczyn. Ma to związek z wichurą, która pod koniec lutego przeszła nad całym powiatem tureckim. Wiele gospodarstw ucierpiało na skutek porywistego wiatru, który m.in. zrywał dachy z domów i zabudowań gospodarczych. Ponad 40 strażaków usuwało natomiast skutki wichury w miejscowości Chocim w gminie Kawęczyn, gdzie połamane drzewa całkowicie zablokowały drogę gminną.

Decyzją wojewody przekazano również środki pomocowe dla uchodźców wojennych z Ukrainy w kwocie 9 792 zł, a także zwrócono koszty zagospodarowania na ich potrzeby mieszkania komunalnego. Do budżetu gminy wprowadzono również środki pomocowe na posiłki dla dzieci i młodzieży za miesiąc marzec oraz na pomoc psychologiczną.

Tuliszków: Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski S...
Seniorka z Turku oszukana metodą na wnuczka

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.