Kawęczyn: Posprzątali swój mały kawałek świata

Sprzątanie świata w Kawęczynie

Zuchy, harcerze, miłośnicy historii i strażacy - kto mógł, ten zaangażował się w akcję „Sprzątanie Ziemi”, którą zorganizowano w Żdżarach. W ten sposób włączono się w obchody Światowego Dnia Ziemi.

Pomysł akcji zrodził się już jesienią ubiegłego roku, a inicjatorami był państwo Ewa i Andrzej Opłatkowie ze Żdżar oraz miejscowa jednostka OSP. Wyznaczono termin, który idealnie wpisywał się w obchodzony 22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi i tuż po świętach wielkanocnych zabrano się do pracy. Na apel o włączenie się do akcji odpowiedzieli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tokarach Pierwszych, zuchy, harcerze, a także członkowie Koła Miłośników Dziejów i Tradycji Regionu w Kawęczynie oraz oczywiście druhowie ze Żdżar.

W środę, 24 kwietnia wszyscy ochotnicy spotkali się w wyznaczonym miejscu ubrani w odblaskowe kamizelki. Zaopatrzeni w worki ruszyli na sprzątanie wyznaczonego obszaru. Śmieci zbierano przy drogach gminnych oraz wewnętrznych. Worki szybko zapełniały się puszkami i butelkami, chociaż nie brakowało też dużo większych odpadów. Dzięki zaangażowaniu większość śmieci zniknęła, a po zakończeniu akcji na wszystkich uczestników czekał regeneracyjny poczęstunek przygotowany przez organizatorów.

„Lekarz leczy- natura uzdrawia”- czyli o zdrowych ...
Weź udział w modlitwie w intencji strażaków

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Zibi w czwartek, 25 kwiecień 2019 15:46

Super inicjatywa, Brawo Wy!!!

Super inicjatywa, Brawo Wy!!!
Gość
niedziela, 31 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.