Kawęczyn: Radni o finansach - bieżących i przyszłych

Sesja Kawęczyn

Środowa sesja rady gminy Kawęczyn upłynęła pod znakiem rozmów o gminnych finansach. Radni nie tylko wysłuchali sprawozdania z wykonania budżetu, ale też wprowadzili zmiany w dochodach i wydatkach samorządu.

Po zapoznaniu się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za pierwsze półrocze radni skupili się na wprowadzeniu zmian do uchwały budżetowej. Zmiany wynikały przede wszystkim z faktu, że zarówno wojewoda wielkopolski jak i minister finansów zwiększyli środki budżetowe dla gminy. Wojewoda zwiększył dotację o kwotę 424, 99 zł na wyposażenie szkół w podręczniki i materiały edukacyjne. Jest to zadanie w całości finansowane z budżetu państwa. Z kolei minister finansów zwiększył o 75 tysięcy zł środki z rezerwy oświatowej z przeznaczeniem na materiały edukacyjne dla Szkoły

Podstawowej w Tokarach. Wpłynęły także wnioski od poszczególnych sołectw w sprawie zmian w funduszach sołeckich. Tutaj zmiany dotyczyły przesunięć środków w zakresie bieżącego utrzymania dróg czy też doposażania i utrzymywania świetlic wiejskich. Konieczne okazało się również zapisanie w budżecie środków na realizację partnerskiego projektu nauki języka niemieckiego w klasa IV-VI o nazwie „INTJO - nasza przyszłość”. Kwota dofinansowania na ten rok to blisko 50 tysięcy zł, wkład własny gminy w pierwszym roku funkcjonowania projektu to 1281,60 zł. W Wieloletnie Prognozie Finansowej natomiast radni ujęli 200 tysięcy złotych jako zabezpieczenie wkładu własnego na Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który realizowany będzie w 2019 roku. W tym roku gmina zamierza ubiegać się o środki na tę inwestycję i warunkiem koniecznym jest zabezpieczenie wkładu własnego.

Była do przedostatnia sesja rady gminy Kawęczyn. Po raz ostatni w takim składzie radni obradować będą 16 października.

Gm.Turek: 37 chętnych na mandat w gminie
Brudzew: Tomasz Kiciński kandydatem na wójta z ram...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Doktor w czwartek, 27 września 2018 13:25

Gil zostanie wójtem. Nowak się wypalił

Gil zostanie wójtem. Nowak się wypalił
Gość
piątek, 01 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.