Kawęczyn: Radni obradowali po raz ostatni

Ostatnia Sesja w Kawęczynie

Po raz ostatni w tej kadencji do obrad zasiedli członkowie rady gminy Kawęczyn. Podczas sesji nie zabrakło podsumowań i podziękowań.

Rada gminy obradowała w poniedziałek po raz 47. Jednym z punktów porządku obrad było zatwierdzenie zmian w uchwale budżetowej. Dotyczyły one wpisania do planu finansowego nagród pieniężnych otrzymanych przez gminę, a także zwiększenia dotacji celowych na wypłaty z funduszu alimentacyjnego, na wypłatę diet dla członków obwodowych i gminnych komisji wyborczych, a także środków na zakup urządzeń służących do obsługi identyfikacji elektronicznej dla USC. Ważną uchwałą była również decyzja o zwolnieniach z płacenia podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców w ramach pomocy de minimis.

W drugiej części obrad przedstawiono sprawozdania z działań prowadzonych w ciągu ostatnich czterech lat.

- Kto chciał, to widział co przez te cztery lata zrobiliśmy, kto nie chciał - nie widział - mówił wójt Jan Nowak.

Prezentacja tego, co udało się zrobić przez całą mijającą kadencję była imponująca. Inwestycje drogowe, oświetlenie, a także tak duże i istotne przedsięwzięcia jak budowa przydomowych oczyszczalni ścieków oraz tworzenie dogodnych warunków do inwestowania na terenie gminy - to jedne z najważniejszych dokonań, a jest tego o wiele więcej. Swoje podsumowanie wygłosił też przewodniczący rady gminy Piotr Gebler wspominając najważniejsze wydarzenia mijającej kadencji, jak chociażby pierwsza sesja, która miała miejsce w nowej części budynku. Ważnym momentem było również wręczenie podziękowań pracownikom urzędu, radnym, sołtysom, dyrektorom placówek oświatowych i wszystkim, którzy przez ostatnie cztery lata współpracowali z samorządem gminnym dla dobra wszystkich mieszkańców.

Tuliszków: Obietnice wyborcze PSL spełnione, czas ...
Mirosław Mękarski: Oświadczenie

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - abc w piątek, 19 października 2018 19:33

Tylko ten Wójt może nam zagwarantować kontynuacje i stabilność rozwój gminy a hetmani mogą tylko zepsuć.

Tylko ten Wójt może nam zagwarantować kontynuacje i stabilność rozwój gminy a hetmani mogą tylko zepsuć.
Gość
środa, 17 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.