Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Radni za ulgami dla przedsiębiorców

Image_4

Radni z gminy Kawęczyn mimo wakacji nie próżnują. Podczas czwartkowej sesji przyjęli uchwałę dotyczącą wprowadzenia ulg dla przedsiębiorców.

Po rozpoczęciu XLIII sesji radni zdecydowali o włączeniu do porządku obrad punktu dotyczącego przyjęcia uchwały w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców w ramach pomocy de minimis. Zgodnie z projektem zwolnienie przysługiwać ma w pierwszym roku istnienia obowiązku podatkowego w wysokości 40 proc. obowiązującej stawki na dany rok kalendarzowy, w drugim roku istnienia będzie to 30 proc., w trzecim – 20 proc., zaś w czwartym – 10 proc. Zwolnienie będzie przyznawane, jeśli oddanie do użytku wybudowanego obiektu, budowli lub ich części bądź zawiadomienie o oddaniu do użytkowania wydane przez właściwy organ nastąpi po wejściu w życie wspomnianej uchwały i przysługiwać będzie przedsiębiorcą, którzy nie zalegają z zapłatą zobowiązań wobec gminy Kawęczyn.
 
Preferencje podatkowe dla przedsiębiorców mają przyczynić się do pobudzenia rozwoju gospodarczego gminy. Zwolnione z zapłaty podatku będą nowe budynki, a także budowle lub ich części zajęte na działalność gospodarczą, stanowiące nową inwestycję. Radni jednogłośnie zdecydowali o przyjęciu uchwały wprowadzającej takie ulgi.
Władysławów: Umowy na wielkie pieniądze dla małych...
Ukradł skarpety. Grozi mu do 5 lat więzienia

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.