Wideo: Radni zdecydowali o utworzeniu żłobka w Kawęczynie

Żłobek Kawęczyn

Pracę przy budowie pierwszego w gminie Kawęczyn żłobka trwają, a podczas dzisiejszej (29 maja) sesji rady gminy przyjęto uchwałę o utworzeniu placówki. Radni byli w tej kwestii jednomyślni.

Jak poinformował zebranych wójt Jan Nowak, mimo pandemii koronawirusa budowa żłobka przebiega bez żadnych zakłóceń. Aby można było realizować kolejne etapy konieczna była natomiast uchwałą rady tworząca nową placówkę. Przyjęto ją bez dyskusji i sprzeciwów.

Do dyspozycji Kawęczyńskich pociech już w przyszłym roku oddane zostaną między innymi dwie duże sale, sypialnia oraz wózkarnia i szatnia. Obiekt przeznaczony będzie dla 35 dzieci. Wszystko zaplanowane zostało z myślą o potrzebach najmłodszych i ich rodziców. Decyzja dotycząca położenia żłobka w pobliżu Szkoły Podstawowej w Kawęczynie uwarunkowana była troską włodarzy o kompleksowość świadczonych w tym obszarze usług.

Na budowę żłobka gmina pozyskała dofinansowanie Wielkopolskiego Programu Regionalnego w kwocie 1 736 870.76 zł, a także 875 000,00 zł z programu „Maluch+”.

Postępy prac w krótkiej prezentacji zobaczyć można TUTAJ

Kawęczyn: Budują samorząd cegiełka po cegiełce, cz...
Parlamentarzyści i związkowcy pytają co dalej z gó...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 26 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.